Lõhestunud isiksus? 13.08.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 17-aastane neiu. Kahtlustan, et äkki mul võib olla nn lõhestunud isiksuse algeid:( Ma ajan Mõistlikku juttu, see meeldib igale Ühele.
Ma olen hea kuulaja jne. Ma suhtlen isegi staaridega ...
muidugi ka nemad minuga. Väga tore on see, kõik see paneb mind tunnma, et ka mina olen olemas! Aga kui SUhtlen mõne staariga alguses väga normaaltselt, siis hakkan segast peksma, ajan paska mõttetut juttu, ma poleks nagu endine, oleks justkui keegi teine. Õnneks seda juhtub vähe staaridega suheltes, ma proovin ennast tagasi hoida ja mitte lasta seda juttu oma kätel kirjutada, lasen vaid mõistlikku. Aga kui ma suhtlen mingi suvalise Inimesega, suudan ma teha ka seda algu väga normaalselt, vahel juhtub ka, et suudan kaua. Aga vahel ma ei suuda üldse kaua tuleb mõttetu jutt surmast ja iga sugus sellist. Ma ei taha seda, aga see tuleb, ma tõesti ei talu seda.
Tihti kui üksi olen, loon ma omale illusioone ja mõtlen, kuidas maksta neile kätte, kes on mu elul persse keeranud. Ningi unustan unistusi, mis ei täitu iialgi. Sorry, et nii palju kirjavigu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ka nn staar on inimene ja nendega tuleb ka inimlikult suhelda, viisakalt. Ropendamine ei passi.
Kehaline harjutamine õpetab järjekindlust, õpetab keha valitsema ja selle kaudu õpetab ka oma käitumist ning kõnet juhtima. Sportima.
Alko ja tossutamine noorele ei sobi, teeb labaseks, labasema inetuks käitumiselt.
Inimene on kujundatav ja seda tuleb kasutada. Elusihid paika.
Leitud kirjavead tuleb parandada, käitumisvead ka. Ise!
Sellest alustada. Vajadusel saab psühhiaatri jutule minna (mida Lapsevanem(ad) arvavad?).
Head harjutamist!
Jüri O.-M. Ennet