Stress ja alkoholiga liialdamine 07.03.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tunnen, et olen pidevalt pingeseisundis - öösiti ärkan mitmeid kordi. Alkoholi tarvitades joon liiga palju korraga (iseenesest tarvitan võib olla 2x kuus, aga piiri ei oska pidada). Purjus peaga magades sonin täiesti suvalistel teemadel. Tulemuseks on kohutavad pohmellid ja kassiahastus. Tööl läheb iseenesest normaalselt, kuid ma tunnen pidevalt, et ma ei taha enam seda tööd teha. Töökohta pole vahetanud selle tõttu, et palk on mul väga hea ja rahalistest hüvedest ei raatsi loobuda. Pereasjad on korras - välja arvatud peale joomist. Elukaaslast häirib see. Mis võiks mind aidata? Rohud? Psühhiaatriga vestlemine?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vastus ja praktiline soovitus kuldne - karske eluviis. Alates tänasest ja ei tilkagi!
Tekkivaid pingeid (neid tekib kõigil ja kõikjal) vaja maandada teiste tegemistega: kehaline aktiivsus koos kodustega, sportlik tegevus, lõõgastavad harjutused, psühhoregulatsioon jne.
Tuleb leida endale sobilik ja seda siis teha.
Hea ja lihtne on minu Palveharjutus (vt eelnevatest) - teen seda aastakümneid ja toimib (vabastab pingeist-stressist, aktiveerib aju verevarustust ning paranevad psüühilised funktsioonid, mõtlemine, mälu; masseerib siseorganeid ja paraneb vaagnaeludite verevarustus (oluline eriti istuva eluviisi korral), paraneb seksuaalsus.
Keegi teine aidata ei saa - aitaja on inimene ikka ISE.
Otsusta, tegutse!
Jüri O.-M. Ennet