Abivajajal on kaks "hinge", ta näeb sageli iseennast. Sellest pidev stress. 27.02.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Väga austatud dr. Jüri Ennet.
Ma ei vaja abi ise. Otsin abi teisele inimesele, kellel on kaks "hinge". Ta näeb sageli iseennast. See anomaalia häirib tema elu ja on tekitanud temas sügavat stressi.
Küsimus: Kas sellist anomaaliat on võimalik kõrvaldada? Kui see on võimalik, palub ta Teilt vastuvõttu, kus selgitab kõike ise.
(aadress on minu, mitte abivajaja oma.)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kolmandas ja neljandas nooruses ehk eakatel tekib ajutegevuses rida häireid kas siis ehituslikul tasandil (mõned vajalikud ajurakud kärbuvad või ei suuda endiselt töötada) või üldine ateroskleroosi puudutab ka aju verevarustust. Võimalik on ka mitmete neuroloogiliste jt. haiguste olemasolu ja selle baasil tekivad ka ajutegevuse häired psüühikahäirete näol.
Neid häireid (ka teie poolt kirjeldatud) on võimalik korrigeerida neuroleptikumidega ja arstirohu kirjutab psühhiaater.
Seega - psühhiaatri vastuvõtule ja siis korralikult arstirohtu võtta.
Kõik tervisliku eluviisi praktiseerimised (mis sellele vanusrühmale sobilikud) on teretulnud ja rakendamiseks kiiduväärt. Tark kasutab tervise parandamiseks peale arstirohu ka teisi võimalusi lisaks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet