Nägemused 14.10.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Meie ema näeb suletud teleris (tumedal taustal) inimesi, tegevusi jne. Telerit sisse lülitades näeb tegelikku saadet. Pimedasse ruumi sisenedes näeb ka seal olevatel riietel mingit valget kujutist. Millega võib olla tegemist? Tal on Parkinsoni tõbi, diabeet, süda haige, võtab vere vedeldajat, neerud haiged, ühesõnaga inimesel on diagnoositud palju haigusi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Orgaaniline hallutsinoos - eakatel väga sageli.
Probleem on kõrvaldatav, head arstimid olemas.
Psühhiaatri jutule, kirjutab vajaliku ravimi.
Emaga vaielda ei tasu - tema näeb, siis näeb. Huvituda, et mida näeb, kes seal tegutsevad, miks nii asjad kulgevad jne. Rahustada.
Psühhiaatri jutule.
Jüri O.-M. Ennet