valetaja 18.02.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere.
ma tahan muuta iseennast. olen valetaja. valetan kõigile peaaegu kõike enda kohta ja üleüldse. see on kestnud juba oma 7-8 aastat. mis ma tegema pean. asi on väljunud kontrolli alt vahel küsin iseendalt miks ma valetan. aga siis pean leppima sellega et peale selle et kõigili on nii parem midagi muud välja ei mõtle.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Päevik enda muutmiseks ja siis algab töö nagu Näitlejatel.
Kui oled mõne mõtte, lause või lookese valetanud ja saad aru, et see Valetamne oli, siis jätkad: Sõbrad, päris nii see ei olnud, see jutt oli sissejuhatuseks, aga tegelikult on/olid asjaolud sellised....Ja Siis Räägid Juba Õiget Juttu.
Iga päevaga ikka rohkem ja enam ja varsti oledki õigete jutuvestjate rajal.
Alati ei saa kodu tõde ka teistele öelda, aga valetada ei tohi.
Kogu tõde ka teatud juhtudel avada ei tohi. Ei tohi.
Päevik aitab,
Fantaseerimine on loominguliste inimeste kuldõunake, aga see peab kontrolli alla jääma. Jutt peab sinu juhtimise alla jääma.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet