emotsionaalne vägivald 17.12.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Pöördun Teie poole küsimusega, et kust või millist abi peaksin üldse otsima. Tunnen, et ei saa ise oma koormast jagu, aga ei tea ka täpselt kuidas antud probleemi lahendama hakata. Nimelt olen lapsest saati kannatanud emotsionaalse (vahel ka füüsilise) vägivalla all. Ema kasvatas mind üksi ja kuna ta on suurepärane manipulaator ja valetaja, siis ei olnud aastaid kellelgi aimu mis toimus. Paar kuud tagasi jõudsin oma otsingutega, et mis mul viga on nii kaugele, et sattusin lugema erinevaid artikleid nartsissistlike lapsevanemate kohta ja nendes kirjeldatu oli mulle vägagi tuttav. Varasemalt olen igati püüdnud meie suhteid parandada, kuid nüüd olen sellest loobunud ja tahan vaid oma elu edasi elada. Tahaks saavutada mingitki hingerahu ja üle saada sellest pidevast süütundest ning ka hirmust, et mida ta veel välja mõtleb, et saavutada soovitud tähelepanu (ta ei vali vahendeid).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arvutisüsteemi rike, ei saanud nädalapäevad kirjadele vastata.
Rikkeid on inimkäitumise vallaski.

1) Pihtimine. Kirjalikult KOGU mure ja vaev alates lapsepõlvest kuni käesolevani paberile ja see vihik ümbrikusse ja ümbrik kinni liimida. Peale kiri - avada (vajadusel) 25.XII 2025.a., mitte varem.
2) Enda elu sihid paika panna ja seda rada siis rõõmuga minna.
3) Emaga suhelda viisakalt, tema manipuleerimist vaadelda kui psühholoogilist õppetükki - sellega ta kompenseerib enda olnud ja olevaid hingelisi probleeme.
4) Ema te aitate - vajadusel - olulistes küsimustes kindlasti, aga manipulatsioone:
a) ei võta südamesse, b) piirate kohtingut ajaliselt, c) vajalikus küsimuses teatate, et mida ja palju te konkreetselt teda aitate.
Võimalusel kindlasti elu erinevate katuste all, s.o.elada eraldi (võimalusel).

Kotkas tõukab teatud vanuses poja pesast, et see lendama hakkaks ja iseseisvalt edasi elaks. Kui teid pesast tõugatud pole, siis vaja ise sellest pesakastist välja lennata.

Minevik on tarkuseterade kogumiseks, mitte süütunde nutulauluks.

Kaunist Jõuluaega ja Enesekindlust,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

enesetapumõtted

Tere pöördun teie poole sellise murega. selja taga on koolikiusamine,perepoolne vägivald kui ka eksmees oma poolse vägivallaga.Ja meeleoluld pole just kõige paremad, Ja lausa enesetapumõtted on. olen küll ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Elu on Olevik, mineviku "katsumused" on suur elukogemus , aga see olgu ratsionaalne, mitte emotsionaalne. Omal ajal neid emotsioone sellele ju kulutatud küll.
Olevikus on vaja paika panna tänase ...

Loe edasi

karjumine

Kas teise inimese peale karjumine
on VÄGIVALD VÕI EI OLE?
Kas rahustid tekitavad sõltuvust?
Karjumise kohta ma eelmine kord Teie käest
Vastust ei saanud!et kas karjumine on vaimne ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kas teise inimese peale karjumine on VÄGIVALD VÕI EI OLE? Karjumise kohta ma eelmine kord Teie käest Vastust ei saanud!et kas karjumine on vaimne vägivald või mitte?
Miks karjub, kelle peale karjub, ...

Loe edasi

Ägestumine

Tere, ägestun üsna tihti oma elukaaslase ja lapse peale ja sooviks sellele probleemile lahendust või vähemalt mingit arstlikku abi, konsultatsiooni.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Õppida pingeid maandama, 2) õppida enesekontrolli, sisemist tasakaalustumist, 3) ravimitega end "soodaks" teha, 4) psühhiaatri jutule ja ühiselt teha tegudeplaan olukorra muutmiseks.
Terves kehas ...

Loe edasi

Ravimisõltuvus ja elueesmärgi kadumine

Mul on suur mure. Olen 53.a.naine, kaupluse omanik juba 17 aastat. Kuna meil abikaasaga on perefirma, siis probleeme on rohkem kui küll. Kuna abikaasa on tähtkujult sõnn ja mina jäär (olen andnud talle ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vastuvõtule kas siis üks korraga või kahekesi koos ning siis ühiselt leiame lahendi contra Xanax, contra alko. Leiame lahendi pingetest vabanemiseks muul moel. Häid arstirohte ja võimalusi rohkelt.
Loe edasi

Kuhu pöörduda?

Tere,

ma tahaks leida psühholoogi, kes aitaks mind seoses pereprobleemide (vägivald ja alandamine) ja toitumishäirega.
Kust leiaksin Tallinnas oma eriala spetsialisti?
Kelle vastuvõtule ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaatriahaiglas (Seewaldi haigemaja) on sellised, v.head spetsialistid olemas. Registratuur annab täpsemad andmed.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

vaimne vägivald ja tervis

Milliste tervisehäireteni võib viia vaimne vägivald ja kui tõsine probleem on see tervise seisukohalt? Praegu põen juba depressiooni, unehäireid, südame rütmihäireid...Kas on võimalik, et olen mingil hetkel ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vägivallast ei teki skisofreeniat.
Vägivaldsest mehest tuleb end lahutada. Lahutada ja kohe ja kiiresti ja ilma kõhklemata ja ilma kahetsemiseta.
Vägivaldsus ja armukadedus on iseloomulik ...

Loe edasi

emotsionaalne vägivald

Tere! Olen 25 aastane mees ja kasutan naiste kallal palju emotsionaalset vägivalda ja on juhtunud ka füüsilist vägivalda,viimast küll üksikud korrad,kuid siiski.Ma ise annan endale aru,kui halvasti ma ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kohtumiseni vastuvõtul,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

laste vägivald!

Mida teha kui vanemad peksavad?ja kui sa kardad sellest psühoaatrile rääkida ,sest kui vanemad teada saavad siis võivad ju last hullemini peksta . mida teha siis ?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tule vastuvõtule ja arutame. Olen Tallinnas.
tel.: 56 463 830. Kui päeval tel kaunikesti kinni, (haiglatöö) siis helista hiljem, õhtul.
Helista kindlasti!
Psühhiaatrile võid kindlasti ...

Loe edasi

Hyperaktiivsus

Kas hyperaktiivsus lapsepolves on seotud narvisysteemitalitluse hairega ja kas see voib mojutada kuidagi aeg ajalt esinevat heas mottes pidurdamatut kaitumist (ylienergilist ) ka hiljem taiskasvanueas? ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Hüperaktiivsus on ajastu "märk". Ameerikamaal (US) on seda ca 35% noorte hulgas. Ameerikalik elulaad selle halvimas mõttes (vägivald TV-s, vägivald riigis ja mujalgi, ülim individualism, raha-raha-raha-raha-raha ...

Loe edasi

lahku kolimine


Tere,

Kuidas on võimalik taastada tasakaal ja hingeline rahulolu, kui pere läheb lahku pidevate tülide ja teise naise pärast (keda mehe sõnul pole olnudki)?
Hetkel elame veel ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

End süüdistada ei ole mõtet, mõte on edaspidisele õige suuna andmine. Kinniasvara jne jagamisel on pritsiibiks eelkõige lapse huvid. Kuivõrd lapse isa seda arvesse võtab ning mida §§-d võimaldavad? Kaklemistele ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: