Kaua kestab ärevushäire "episood"? 06.02.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Peale meeletut stressi jäi püsima ärevus, mis kestab juba lainetena igapäevaselt üle 3 kuu. Proovisin Ad aga peale nädalat jätsin ära, sest see oli kohutav mis siis toimus. See selleks. Üldse plaanin ise hakkama saada (jah allaandmise tundega käsi-käes). Kogumusnõustamisel arvati, et siiski peaksin enda jõududega hakkama saama. Liigun palju, võimlen, hingan, söön tervislikult, üritan kõik paha heaks mõelda. Siiski ülepäeviti kui mitte iga päev lööb ikka mingiks ajaks seest õõnsaks, jalad pehmeks, või tekib meeletu masendus, nutt, ahastus, meeletud lihaspinged. Mõni päev on pikemalt halb, mõni päev vähem, aga ühtegi kõik hästi päeva pole olnud. Lugenud olen palju, nõustaja ütles, et lainetena see paranemine ka peaks minema, aga kaua??? Äkki muudkui ootan ja loodan, aga tegelikkuses ma sellest ikka ise jagu ei saagi ja jääbki vinduma, kuni lõpuks jõuan siiski AD-ni tagasi. Palun mingisugustki infot, et kas on siiski lootust, et mingi hetk enam lainet ei tule ja ükspäev on kõik nagu ennem, või tegelikult on asi juba pikale veninud ja see niisama omajõududega siiski üle ei lähe. Ka tulevikus jah võib ärevust tulla ja tulebki, see loomulik, aga ma mõtlen, et mingi hetk peaks ju lõpuks rahu ka saabuma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

AD on hea, harjutused vajalikud, päevik, et leida endale sobilikumad harjutused ja nö koormused.
Enesetunne on parim-õigeim mõõdupuu ja sellest lähtuda.
Minu Palve esimene samm -
sisaldab endas mitmeid olulisi komponente (vabastab liigseist pingeist, parandab aju verevarustust, masseerib siseorganeid, edendab väike-vaaga vereringet, mis suurest istumisest tavaliselt häiritud, parandab rühti, mõjutab lülisamba piirkonna närvipõimikuid /chakraid/ jne. -
on käepärane ja mõjus.
Organismi tugevnedes ja harjutuste toime edenedes vähenevad ka ärevushood.
Anna aega atra seada!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet