Kas paanikahoog või mis minuga toimub? 05.02.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, minumure on järgmine. Nimelt mul oli mõned päevad tagasi selline "hoog", olin pikali ja ma ei mõelnud millegile halvale ega miskit, kuid siis järsku tundsin jalgades imelikku tunnet nagu ei tunneks neid enam ja samamoodi oli ka käte ja näoga. Süda hakkas meeletult puperdama ja rinnus tulitama ning silmad värelesid. Natukese aja pärast käisid värinad õle kere ning kadus nagu reaalsustaju ka. Muidugi suurest hirmust kutsusti kiirabi mulle ja vererõhk oli 130/110 ning kiirabi pidas seda normaalseks, kuid ise arvan et alumine rõhk oli liiga kõrge. Mainin ära, et Jaanuari kuu oli mul üpriski stressirohke, seoses töö ja elukaaslasega. Kahel eelneval päeval seda hoogu, magasin 4-5 tundi kummagil päeval.
Nüüd kaks päeva on peale seda hoogu meeletu väsimus, kehatemperatuur on olnud koguaeg alla 36 ja magama jäämisega on ka raskusi, und on, aga tekib ärevus ja ei jää magama lihtsalt. Ning keha tundub kuidagi nagu tuline ja tunne nagu oleks palavik.
Kardan, et tuleb uus hoog ja mõtlen sellele tihti :( Üritan end tegevuses hoida, kuid siiski tunnen et miski kripeldab sees.

Aitäh :)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oli kerge ärevushäirehoog. Seega - info, et eluviisis ja tegemistes on vaja midagi muuta. Muuta end tugevamaks, muuta pingetest vabanemise repertuaari, muuta (võimalusel) keskkonnategureid ja muuta enda suhtumist olukordadesse.
Seega, neli suurt valdkonda ja sealt siis tulevad ka lahendid (soovitusi hulgi leiate varasematest soovitustest).
Päevik on suureks abiliseks.
Tegutseda ja tegemistest rõõmu tunda.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet