Uimasus 24.11.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

viimased ca poolteist kuud on olnud probleem uimasusega. Varasemalt on probleeme olnud kõrge vererõhuga, perearst arvas sama olevat probleemiks ka nüüd (mõõtmisel oli pisut kõrge rõhk), kirjutas välja ravimid. Vererõhk on normaliseerunud igapäevaselt tablette võttes, kuid uimasus pole kuhugi kadunud. Kuidas päev välja näeb:

Hommikul ärgates on kõik OK, kuid ca tund peale ärkamist läheb pea uimaseks ja jääb selliseks kogu päevaks. Iseenesest liigun ja toimetan normaalselt, kuid kohati on tunne, nagu ei suudaks keskenduda mitmele asjale, olen nagu omas mullis. Kõik töö- ja eraelulised asjad saan aetud, kuid ajuti jääb ka natuke küsitavaks mälu- mõningaid asju ei kipu mäletama peale seda, kui olen nendega just hiljuti tegelenud. Samuti on ka autosõiduga- suudan sõita ja keskenduda, kuid siiski ei ole tunne nii kindel, kui oli varasemalt. Füüsiliselt tunduvad silmad kuidagi rasked, kuklas rusuv tunne, aeg-ajalt õrnad peavalud. Samuti käivad aeg-ajalt vaheldumisi külma- ja kuumahood, on esinenud mitmel korral käte-jalgade külmatunnet. Kas asi võiks olla psühholoogiline või mida pakuksite välja?
Tööalaselt ning pereelus on asjad OK, keerulist perioodi pole juba üsna tükk aega olnud. Hiljuti määras arst veel lisaks ühed rohud vererõhu raviks, eeldades, et need võiks kaotada uimasuse, kuid ei midagi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Päeval mitmeid kordi jaheda veega "nägu ergutada" - väga hea silmade tegevusele, hea aju verevarustuse ergutamiseks.
Aju verevarustuse regulatsioon vajab harjutamist: a) mõõdukas sportlik aktiivsus õues 3-5 korda nädalas; b) minu Palve (vt varasem) 2...5 korda päevas (enesetunde järgi).
Tööd tähtsuse järjekorda - kõik ja korraga ei tule ju välja!
Korralik puhkerežiim e piisav uni.
Iga tera tervise varasalve on oluline.
Harjutamine teeb Meistriks!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Uimasus - ärevushäired?

Tere! Viimasetel aastatel on mind vallanud uimasus (u 4aastat mälu järgi, ise olen 20aastane M). Aeg-ajalt on uimasus suurem ja harva kaob üldse ära. Tundub, et võib olla seotud stressiga. Uimasuse ajal ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Perearst ja üld-analüüsid (vererõhk, vere-suhkur jt). on vajalikud alguseks.
Korralik elurežiim on esimene aabitsatõde päevase reipuse tarvis.
1/5 verevarustusest kasutab aju - suurenda seda ...

Loe edasi

Tere.

Kirjutan enda murest. Olen 31 aastane ja tutre ema. Mul on kogu aeg selline tunne,et mul on midagi viga. Otsin endale haigusi. Vererohk on ka vahel madal. Olen kainud sudamearsti juures ja korras on koik ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Madal vererõhk ja uimasus on "kaksikud." Sport ja veeprotseduurid on kasuks. Minu harjutus korrigeerib veresoonte toonust ja aitab. Hüpohondria küsimustes aitab psühhiaater.
Teie probleemid on ...

Loe edasi

uimasus

Tere.Mul oleks selline küsimus, et tunnen ennast viimasel ajal nii uimasena.Võtan Truxali.Kas see võib tekitada väsimust?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Teie kehakaal? Teie probleem (miks Truxal)? Miline on annus?
Jah, võib olla küll. Vähendades annust saate selgusele.
Tervitusetega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Fluanxol

Tere!

Lugesin Teie vastuseid, mis puudutavad fluanxoli ja selle toniseerivat toimet Võtan ise praegu fluxi ja selle juures häirib pidev uimasus. Mäletan seda ka varasemast ajast, kui olen ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võite võtta koos, fluanxol ainul hommikul.
Proovige, katsetage.
Proovige, katsetage ka muid tervist edendavaid võtteid.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: