alkoholi probleemid ja närvilisus 07.07.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere. tarvitades alkoholi tihedamalt kui vaja siis muutun üsna närviliseks ja teen asju mida ei teeks ükski õige mees. kuidas peate kõige õigemaks sellest viina veast lahti saada . võite anda soovitusi kuhu pöörduda ja millest alustada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Alkoholi kuritarvitajaks (keha ja vaimuelu kahjustamine alko-joomisega) joob inemene end ISE! Ise kallad endale seda psühhoaktiivset jooki endasse. Ise.
2) Siit koorub ka probleemi kõrvaldamise juhis - elutarkus:
Ise ei võta mitte tilkagi alkoholi, ise kõnnin karskuse rada.
3) Igal inimesel on eluratta veeretamisel mitmeid stress-olukordi. Pingete maandamise vahendiks ei ole alkohol, vahendiks on kehaline aktiivsus, sport, ja vajadusel ka psühho-regulatiivsed harjutused. Yoga on hea, aga mõni hakkab liigselt "joogatama" ja igapäevaelu saab seetõttu häiritud. Seega -
4) vajalikud elu eesmärgid - töö-vanker ja laste-vanker - olgu pidevalt silme eest ja muu peab sellele kaasa aitama. (Taevakaarel ka Suur-Vanker ja Väike-Vanker, et meie eesmärgid oleks pidevalt silmade ees ja ei ununeks).
5) Kuhu pöörduda? Pöördu enda poole, pöördu Vankrite poole. Kui mingid tervisehäired - alusta perearstist, siis selgub edaspidine.

Oled 6499. inimene kes kliinik.ee kaudu psühhiaatrilt nõu küsib ja minult priitahtlikult vastuse saab.
NB Eestirahvas vajab ka sinu poolt toetust ja abi. Seega - tegutse. Ainult ühiselt, kainelt ja üksmeelel jääme püsima.
Saad probleemist jagu!
Jüri O.-M. Ennet