Ärevushäire? 06.12.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul selline mure, et umbes pool aastat tagasi algasid peavalud, perearst ütles siis, et pingest. Nüüd aga on õhtuti paanikahäired, süda klopib, hingata raske, surmahirm. Vahel terve päev tükitunne kurgus. Viimased kaks päeva on olnud keset pealage selline kuuma tunne, aga pea ei valuta otseselt, väike palavik ka. Kas on võimalik, et need mingisugusest ärevusehäirest, sest vereproovid olid korras. Homme pöördun neuroloogi poole. Ehk oskate nõu anda, mis viga võib olla???

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kerge ärevushäire on küll. Korralik öine puhkus, kerged jalutuskäigud, füüsiline koormus, kindlasti Minu Palve-Meditatsiooni harjutus (mõnuga, rahulikult), rahustavad teed. See ärevushäire on kõrvaldatav.
Kui neuroloog rohtu annab, siis sellest üksi ei piisa - harjutused-kehaline aktiivsus on vajalik. (vt. varasemaid soovitusi, Loe minu raamatust "Väljavalitu" 16. ptk...ristkülik diagonaaliga ja uued prillid - raviprintsiipi). Ja siis märkad ka seal raamatus muid soovitusi.
Head harjutamist.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet