unes kõndimine 03.05.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mis põhjusel kõnnib ja tegutseb inimene unes ja hommikul ärgates ei mäleta sellest midagi ? Tean, et see võimendub pingete, üleväsimuse, alkoholi tarbimise ja õhtul vaadatud põnevusfilmide mõjul. Olukorda parandab õhtul võetud rahusti , aga ei saa ju jäädagi sõltuma ravimist. Mida siis teha? On see ravitav?Minu arust on see probleem ka päritav, meie peres tegutsevad öösiti nii isa kui poeg.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Uneskäimine on lastel sagedane ilming,täiskasvanuil haruldasem.Märgite öigesti,et pärilikud tegurid jätavad esinemissagedusele oma jälje.Uneskäimise riski suurendavad mitmed somaatilised häired(üldtervislik uuring seega alati kasuks).Uneskäimise pöhjuseks vöib olla ka möni teadvustamata psüühiline probleem.(uurib psühhiaater vöi psühholoog).Kas esineb epileptilisi häireid?unehirme?psüühikahäireid?"Vöimenditest":alko,üleväsimus,liigpinged jne tuleks igal juhul loobuda.Psühhoteraapia on hea.Ravimite osas tuleb teha öige valik.Valib arst.

Igast murest saab üle! Jüri O.-M. Ennet