Kuidas Paanikahäirest loobuda? 24.04.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas paanikahäiretest saab loobuda?
Minul nimelt on ema kontakti võtnud ühe psühholoogiga ,aga ma tunnen ise et ei saa sealt abi.Ma olen ka käinud arsti juures kui väga paha hakkas.Mul lihtsalt hakkab paha ja asjad tunduvad ebareaalsed.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Õigel ajal magama ja korralik uni. Puhkus taastab jõu ja tervise.
2) Jalutuskäigud ja kerge kehaline koormus. Tervemas kehas tervem vaim, parem meeleolu ja enesetunne.
3) Sisepingetest vabanemine.
Ringutan-sirutan end Taevatähtede poole, seega pikk-pikk sirutus.
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ja rahuneb ka vöö piirkond.
Lõdvestub kogu keha! Rahuneb psüühika, rahunevad mõtted, kaob ärevus ja paanika.
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma pingetest vabanemine, lõdvestumine ja hingeelu rahunemine.
Palveharjutust teen rahulikult, rõõmsameelselt. Alustan 3-5 korrast. Mõnuga. Neid 3-5 korraga harjutust võid päevas mitmeid kordi teha.
Mis need ebareaalsuse tunded endast kujutavad? Seda - kui nad püsivad - las aitab psühhiaater selgitada. Ema aitab. Oled tubli!
Jüri O.-M. Ennet