Foobia kõhulahtisuse ees 31.05.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on pidev hirm kõhulahtisuse ees. See segab minu igapäevaelu, ei saa ma minna kuhugi tööle, poodi, kinno vms. Kogu aeg on hirm, et wc peab olema läheduses. See on kestnud nüüd juba 8 aastat. Algusaastatel oli see nö leebem variant, ma ikkagi käisin ja liikusin. Nüüd on see nii mu pea "halvanud", et ei julgegi kuhugi minna. Hirm on ka oma kodus selle ees, et nt kui on keegi teine wc-s, et mul vaja ka kohe minna.
Tean, et see kõik on mõtlemises kinni, aga see on nii häiriv ja ebameeldiv.

Milles asi võib olla? Missugune oleks ravi? Konkreetsed ravimid?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui AD-ga ei ole abi saanud, siis prooviksin:
a) neuroleptikumi väikeste annustega,
b) kindlasti dieedi (toiduvaliku) ja korraliku mälumisega,
c) psühhoregulatsiooniga ning
d) Yoga süsteemi nauli harjutustega. (Nauli - kõhu-naba sissetõmbed selja-lülisamba suunal ning siis lõõgastused).
Peretohtrilt saate "vaimu ergutamiseks" veidi nö kõhulahtisuse vastast rohtu.
Sellest alustage.
Üldine puhkus ja tervislik eluviis on loomuliult soovitav.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet