Kinnisidee 22.05.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Küsin nõu oma õe eest, keda enam mitte keegi ei oska aidata.
Nimelt, on tal probleem, et ta usub, et ta on paks. Pikkus on tal ~170cm ja kaal ~65kg. Ta on terve ja sportlik inimene. Kahjuks on ta ise arvamusel, et on ülekaaluline. Mõtleb pidevalt sellele ja tunneb, et kõik kogu aeg jälgivad teda ja räägivad tagaselja halvasti. Sooviksin teada, kas oleks mingi võimalus teda aidata, et ta nii ei tunneks ja mõtleks. See on hakanud segama tema igapäeva elu. Ei oska kahjuks ise talle soovitada kedagi, kelle poole pöörduda jne. Sooviks teada, kas Eestis on mõni spetsialist, kes saaks teda aidata. Kas on ka psühhiaatria tasemel võimalik midagi ära teha. Kõik tema lähedased on hirmul ja muretsevad. Kahjuks läheb see ajaga ka aina hullemaks. See on tema kinnisidee.
Sooviks nii väga teda aidata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tegu võib olla nö söömishäirega ja tegu võib olla ka mõtlemishäirega ja tegu võib olla ka nende mõlemaga.

Psühhiaatri jutule. Head rohud olemas ja siis saab ka muid konkreetseid soovitusi anda.

Kindlasti psühhiaatri jutule!
Igast murest saab üle, saab ka sellest!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet