Ebakindlus 02.04.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Katsun vältida suhtlemist tuttavatega järjest rohkem ja niipalju, kui see võimalik on. Kõige kindlamini tunnen end kodus. Olen lahutatud, elan koos oma eaka emaga, kes enam üksi elades hakkama ei saa.
Põhiprobleem vist mida häbenen on mu vanus ehk see et näen juba vana ja kole välja. Ja vanus on teatavasti probleem, mis ei parane vaid süveneb... Eriti hulluks on asi läinud viimastel aastatel seoses töö kaotusega. Uue töö leidmisel paistab takistuseks olevat jälle seesama vanus. Ja loomulikult on tööta olemine kõvasti suurendanud ebakindlust.
Kui juhuslikult kohtun mõne tuttavaga ja ajan veidi juttu, siis tunnen, et olen pinges, peopesad on higised. Ma ainult loodan, et see pinge kaasvestlejatele välja ei paista, vähemalt enamusele neist mitte.
Arsti juurde minna ei taha, kardan, et sellest saadakse teada, info levib. Siis teavad mu probleemist juba paljud, nagu tempel on otsa ees. Teised arstid näevad vist ka kogu terviseinfot minu kohta, näiteks mu perearst.
Näete, ega ma eriti ei usalda ka kedagi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstlik info ei ole turul levitamiseks ja inimesed enamuses ju tegelevad vaid enda probleemidega - teiste inimeste mured-probleemid ei huvita küll kedagi (v.a. kõrged avaliku elu tegelased).
Seega.
1) sotsiaaltöötaja kaudu täpsustada ema hooldamisega seonduvaid võimalusi;
2) Psühhiaatri jutule, et ühiselt lisapingeist vabanemise teid leida;
3) Aktiivselt töökha otsimisega edasi tegeleda.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet