Küsimus närvivapustuse kohta 17.02.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!Sooviksin teada,kas närvivapustuseni võib viia mingi hingeline läbielamine?Kuidas reageerib organism närvišokile?Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimeste tundelävi on erinev. Erinevad välis- ja sisefaktorid mõjuvad meile erinevalt. Osa tegureid on seega mõnedele psühhotraumeerivad ning kutsuvad esile närvivapustuse. Ka hingeline läbielamine kuulub nende tegurite hulka, mis nn. närvivapustuseni võib viia. Regeering sellele on samuti suuresti individuaalne, aga kindlasti avalduv see tundeelu häiretes (meeleolus), sisepingetes, ebvakindluses, enda süüdistamises. Kaasnevad ka vaimsed häired: töö- ja õpivõime alanemine, ebakindlus otsustamisel. Suuremal-vähemal määral avalduvad kehalised kaebused ja nn. nõrgemad lülid annavad endast tunda. Oleviku optimism ning tulevikulootused aitavad olnust kergemini jagu/üle saada. Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet