Vajan abi valetamise kohta. 13.03.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen suure probleemi küüsis ega leia sellele enam mingit lahendust. Valetan oma naisele ja üldse kõigile. Ma ei tea miks nii teen, ise ka ei saa aru. Mis on minuga juhtunud, enne sellist probleemi polnud, see tekkis mitu head aastat tagas, kui hakkasin valetama. Valetan pea iga päev. Pean ütlema, et mitte nüüd koguaeg ei valeta ja paljud valed on väiksed. Kuid on ka väga suuri valesid. Olen sellega ära teeninud naise ja laste usalduse kaotuse enda suhtes. Pere kannatab väga, eriti naine. Valetan, et lähen välja või kellegile külla, tegelikult ei lähe, hoopis tööle olen läinud ja nädalavahetustel. Naine ei usu üldse, et tööl käin sel ajal. Näen, et kõik on nii palju haiget saanud minu valedega, et olen kaotamas kõik oma elus, mis oli ilus. Mis minuga toimub ja kas on selle vastu abi. Ps: Arvatakse, et mul on depressioon või stress. Kuid kas need põhjustavad valetamist. Vajan tõsiselt abi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Päevik ja eneseanalüüs - siis selgub asja süva-olemus. Igal valel on ka rahaline väärtus - 5 EURi, näiteks. Vale ja viiene naise kätte koos selgitusega, et valetasin ja nüüd siis kasvatan end ja muutun paremaks.
Tee lastele ja abikaasale head. Heategu kasvatab ja Heategija ei valeta, tal ei ole põhjust valetada.
Õpetussõnad.
Terveks ei tee ei psühhiaater ega psühholoog - nemad annavad juhiseid, psühhiaater ka vajadusel arstirohtu - terveks teeb ennast harjutustega ikka igaüks ise.
Nagu sportlane - treener annab juhiseid, harjutusi peab sportlane ikka ise tegema.
Rõõmsameelset harjutamist!
Seega Päevik ja Heateod, vale - viiene naisele koos selgitustega.
Jüri O.-M. Ennet