Kas depressioonist on võimalik vabaks saada ka ilma ravimiteta? 03.11.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on depressioon. Raskusaskte ei oska hinnata. Hakkasin käima ka psühholoogi juures, esimene kord sain teada, et on kerge depressioon. Viimane kord aga öeldi, et enam ei teagi, milline see on.
Ma olen muutunud teatud asjades liiga ükskõikseks. Paljud asjad teen sellepärast ära, et peab, aga ma ei hooli.
Ma olen ühe väga kalli inimesega koos, ma ei tunne midagi. Kui ma kallistan, siis mul on harmoonia, aga ma ei oska enam olla selline, nagu ma tegelikult olin/ olen. Probleem on minus endas.
Ma tunnen kas kurbust või ükskõiksust. Mu elurõõm on kadunud, ma enam tõesti ei jaksa.
Ma mõtlen kogu aeg surmast ja sellest, kas elamisel on üldse mõtet. Ma ei unista ka enam väga. Ainult natukene unistan järgmisest aastast, aga samas ma ei tea ka enam. Mul ei ole pärislet ka elumõtet. Ma küll ei joo ja ei suitseta, aga mulle ei meeldi mu elu.
Mul on asjadest ükskõik, mis mulle kunagi rõõmu tõid. Ma ei oota jõule, oma sünnipäeva. Ma ei oota midagi.
Ma mõtlesin, et on viimane aasta keskkoolis ja nüüd ma pean võtma viimast, aga ma ei tunne rõõmu. Ma tunnen ükskõiksust ja vahest ka kibedat kurbust.
Kas sellest kõigest on võimalik üle saada ka ilma ravimiteta? Ja kuidas ma saaks oma elurõõmu tagasi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühholoog las praegu puhkab, tema abi hetkel on tagaplaanilise tähtsusega.
Vajalik on psühhiaatri konsultatsioon ja psühhiaatri-poolne ravi.
Head rohud ja mõjutusvahendid on olemas, et elurõõmu jälle tagasi saada.
Psühhiaatri jutule.
Valvearsti juurde saab rutem, muidu järjekord parasjagu pikk. Tegutse aktiivselt ja saad varem jutule.
Saad asjad korda!
Jüri O.-M. Ennet