Depressiooni tunnused (põhjust pole) 19.09.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Jäin hiljuti ootama oma teist last (planeeritud rasedus). Mul on suurepärane mees, väga armas vanem laps ja üldse on mu elus kõik väga hästi, välja arvatud üks asi.

Nimelt on mul tekkinud depressiooni tunnused:
- Ma ei taha midagi teha, isegi neid asju, mis varem väga meeldinud on (pillimäng, käsitöö, sõpradega suhtlemine, raamatute lugemine), mind ei huvita enam mitte miski.
- Mul on tunne, et lähen oma mõtetega hulluks, sest tunnen, et mul ei ole isegi mõtteid, mis mind huvitaks. Samuti ei suuda teistega suhelda, sest mul lihtsalt ei ole millestki rääkida.
- Ei tunne enam mitte millestki rõõmu, ei taha kuskil käia.

Peamine probleem ongi see, et kardan minna hulluks, sest tegevusetuna ei suuda olla, aga ühtegi tegevust ei taha teha.

Tean, et kui antud sümptomitel oleks mõni põhjus (kehvad suhted peres, hirm raseduse pärast vms), siis annaks probleemiga tegeleda. Aga mul ei ole antud tundmusteks mitte mingisugust alust.

Kas ma jäängi nüüd selliseks? Lähengi oma mõtetega hulluks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Selliseks ei jää ja hulluks ei lähe kui iga päev teha jõukohselt pikki jalutuskäike. Võileib ja joogipudel ka igaks juhuks kotikesega kaasa. Leida looduskaunis rada (park, mererand jne - mis teile meeldiv ja käeulatuses on).
Algus (kodust väljumine) on vaja tahtejõuga paika panna, esimene km on ka veel kaunis pessimistlik, siis aga hakkavad murepilved haituma ja hinge rõõmupäike soojendama.
Kui naistearst jalutamist mingil põhjusel keelanud ei ole, siis see variant.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet