Väikelaste depressioon 01.04.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Millised tunnused on lastedepressioonil (konkreetselt laps 5 ja poole aastane),

kuidas hindan, kas aru saada, kas laps on lihsalt närviline või vajab ka psühhiaatrilist abi.

Kas lasteneuroloogi soovitatud Fenibuti võib julgesti kasutada või oleks see depressiooni puhul isegi vastunäidustatud?

Arst vastas:

dr Kadri Toomla

Psühhiaater

SA TÜK Psühhiaatriakliiniku lasteosakond, Praktilise Psühholoogia Erakool ja Nõustamise Keskus SENSUS

Soovitan mitte ise õpetuste järgi depressiooni diagnoosima hakata, vaid lasta seda teha lastepsühhiaatril teilt saadud põhjalikuma info põhjal ja last uurides. Fenibut ei ole depressiooni puhul vastunäidustatud, ta parandab tähelepanu ja keskendumisvõimet, und, vähendab ärrituvust. Kergema depressiooni puhul võib temast piisavalt abi olla, häda on ainult selles, et see on Eestis registreerimata ravim ja teda ei tooda enam vabariiki sisse, seega ei saa teda apteegist.

Lugupidamisega Kadri Toomla