Ärevushäire ja ravimid 17.03.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen ärevushäirete käes kannatanud u 20 aastat.
5-6 a kulus diagnoosi leidmisele kõikvõimalikel uuringutel.
Paldiski mnt haiglas öeldi, et ammu oleks pidanud tulema. Lõpuks sain erinevat ravi: Cipramil, Cipraleks jt. Ravimite tarvitamise lõpetamise järel algas kõik uuesti.

Praegu tahan küsida nõu hetkeolukorra kohta.
4-5 viimast aastat olen tundnud end hästi, olen väga suure töövõimega edukas õpetaja.

Normaalselt elades tarvitan aga ravimeid Efexor 75 mg hommikuti, alprazolam 0,5 mg hommikuti, betamax 1x päeval, nebilet 2,5 mg ja L-Thyroxini.

Tahaksin küsida Teie arvamust nende ravimite koguse ja aja kohta.
Kas arvate, et olen terve apteegi koju toonud?

Kui elukvaliteet on normaalne just sellise kombinatsiooniga, kas tohin neid elu lõpuni tarvitada?
Olen proovinud loobuda betamaxist, kuid siis ei tunne ennast nädala pärast juba hästi.

Minu hea arst, kes need rohud määras, läks kahjuks Soome tööle.

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravimite ja tervistavate võtete praktiseerimine, kahjulike kommete eiramine ning võimalustel halbade asjade ennetamine (minu 3E printsiip: Ennistamine e ravimine, Edendamine e treenimine, Ennetamine e profülaktika ) olgu süsteemne praktika, mis viib (peab viima) töövõime suurenemisele ja elurõõmu kasvamisele - vitaalsuse edenemisele.
Kui rohud ka seda teevad, siis on nad õigesti määratud-valitud ja õiges annuses. Aga juba eelnevast selgub, et rohtudest ainuüksi ei piisa vitaalsuse (elusamuse - Uku Masingu järgi) suurendamiseks.

Rohi olgu nagu katalüsaator, põhitegemine on ikkagi Vaimne (eneseUSK), Hingeline (positiivne EMOTSIOON on loomingu alustala), Psüühiline-Kehaline-Sotsiaalne Tunnetamine-Tegutsemine oma lähemate ja kaugemate Eesmärkide saavutamiseks, et enda lähedastele ja ühiskonnale rohkem anda võiksime - oma valdkonna "toodangut"-Loomingut-Töö Tulemit.
Anda saame ikka seda, mida meil on.

Kui Teil anda on, siis on elamine õige ja ka need ravimid sobilikud.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet