Loll harjumus millest ei saa üle 28.10.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on tekkinud selline loll harjumus külge, et koguaeg katsun oma pulssi ja ei saa kuidagi sellest lahti, nii katsudes ajan tavaliselt pulssi 90 peale ja siis omakorda ajab see vihaseks, et miks ta nii kiiresti põksub ja paar minti mõõda ja katsun jälle, hommikuti ärgates on pulss ca 60-70. Kuida saada üle sellest lollist harjumusest, et ei katsuks seda, mida pean oma mõtteviisis muutma? Asi sai alguse sellest, kui eelmine aasta põdesin ärevushäiret, aga sellest on juba ca aasta möödas, kui olen üle saanud, lihtsalt see loll harjumus on sellest külge jäänud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule,
vaja vaadata, mis on jäänud ärevushäirest järele, kas on mõni komponent OCD-st või on nö "loll harjutmus".
Kõigi nende puhul on lahendid olemas!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet