Buliimia ja psühhiaatriakliinikusse pöördumine 29.02.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tänases Pealtnägija saates puudutati väga tundlikku söömishäirete teemat (täpsemalt buliimiat). Kuigi olin enda peas seda kaalunud juba ka varem, tundsin end selles loos ära. Samuti sirvisin pärast saadet pikalt internetis antud teemat puudutavaid artikleid ja kirjutusi. Leidsin ka ühe Tartu Ülikooli Kliinikumi Psühhiaatriakliiniku vanemarsti kirjutise, kust sain teada niipalju, et Tartu saab sinnapoole antud murega pöörduda. Samas ei tea ma, millisele nr-le seal helistama peaksin ja mida ütlema, kui soovin sinna aega kirja panna ja pole seal kunagi varem käinud ja ühtegi arsti ei tea ja kas aega kirja pannes uuritakse mille pärast ma minna tahan jne?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Internetis on Tartu Ülikooli Psühhiaatriakliiniku jt linnade Psühhiaatriakliinkute kodulehed ja tel nr.-d üleval. Sealt saab küsida tel teel ja end registreerida.
Juba loetud soovitusi saab aga Koheselt rakendama hakata.
Esiteks. Toitu kolm korda tavalisest kauem mäluda, et suutäis toitu suus täiesti veelduks. Suutäit mäluda 20-25 korda.
Toitu võtta-süüa vähemalt kolm korda päevas, s.o. ei jäta söömiskordi paastu-mõttes vahele.
Toidu kogust vähendada ja enne söömist otsus koguse kohta paika panna, nn restorani reegel (söögikohas me ju ei telli järjest teise ja kolmanda prae ja teise ja kolmanda ja neljanda magustoidu juurde!).
Siis toitude sisu-pool (suhkrud-jahud, maiustused ei, juurikad, taimsed jne JA).
Siis pingete maandamise nipid - psühhoregulatsioon jne. Korralik töö- ja puhkerežiim, mõõdukas kehaine tegevus.
Head harjutamist ja rõõmsameelsust.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet