Üledoos uimastist. 16.09.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Tere, ma proovisin lolli peaga, kergeusklikult sõpra usaldades mingit tüüpi uimastit. Hiljem sain teada, et tegemist on "meditsiinilise" kanepiga või taolise ainega, mis pidavat olema kordi kangem tavalisest kanepist, aga samas legaalne. Mulle ta ütles, et tegemist on kanepiga. (Kanepit olen elus 2 korda proovinud, aga nüüd ei võta elu lõpuni mitte ühtegi uimastit enam. Tegelikult oleksin pidanud keelduma ka tema kanepi pakkumisest.)

Ma sain väga suure üledoosi. Mul oli okseisu. Keha temperatuur kuumenes tohutult ja tuli suur vedelikupuudus.Süda kloppis tohutult ja ma ei tajunud ümbritsevat õigesti. Kõik maailm pöörles ringi ja ma ei mõistnud, mis minuga toimub. Ma istusin mitu tundi ühes samas kohas ja hiljem, kui tuli tohutu vedeliku puudus, jooksin koju. Õnneks jõudsin korralikult koju. Ma jõin vett, siis lihtsalt istusin ja lõpuks läksin magama.

Hommikul ärkasin ülesse ja lootsin, et kõik on korras .Aga teatud mõttes ka oli. Kuid 5 päeva olin ma tohutult uimane. Ma olin omas mõttes kinni ja oli selline tunne, et päris "mina" ei ole siin. Siis ta lõpuks kadus ära ja mul hakkas parem.

Ma arvasin, et kõik on korras, aga siiski ei ole, umbes 3 nädalat peale seda sündmust ma võtsin sõpradega natuke alkoholi. Ma ei jõudnud eriti üle poole 1,5L'se GINI juua, kui mul järsku tekkis sarnane tunne, kui ma olin üledoosis. Mul süda kloppis, kõik oli kahtlane ja uimane ja keha temperatuur suurenes.
Siis ma see õhtu enam juua ei julgenud ja üledoosi tunne läks umbes 5 minutiga üle.

Siis aga oli ja on mul jälle selline uimane tunne, mis oli mul 5 päeva peale üledoosi. Nüüd on sellest 6 päeva möödunud, kui ma jõin. Täna õhtul aga ma lihtsalt istusin sõpradega pingi peal kuskil 20:30 paiku ja mul tekkis lihtsalt niisama see üledoosi tunne. Üledoosi tunne kestis heal juhul minuti või veidi kauem. Peale seda aga olin väga uimane ja segaduses umbes 1-2 tundi. Nüüd on mul natuke parem hakanud.

Ma ei mõista enam, mis minuga toimub? Kas tõesti võis tekkida mul jäädav kahjustus selle uimasti tarvitamisest? Eelmine kord läks uimane tunne 5 päevaga üle, aga nüüd enam ei lähe? Ma ei oska enam midagi ette võtta ja ma kardan juba enda tervise pärast.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Said tõsise õppetunni! Võta siis sellest õppust, muidu kohtume narkotsi-hullaris!
Tee sporti, õigel ajal magama, kutsu ka sõbrad sporti tegema.
Ega muud rada ei ole.
Kui mõni sõber oma alko-narko asjadega "keksib", siis ära oma seisukohti muutma hakka. Mõnel on nö puupea ja aju kahjustamine võtab esialgu rohkem aega, aga "tulemused" on kestvamad.
Tee sporti ja kõik sul taastub normi piiridesse.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ketipinor 25mg

Kas Ketipinor 25mg-ga on võmalik sisse võtta surmav üledoos?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Välismaal on organiseeritud igasuguseid söömisvõistlusi ja ikka mõni lõpetab piduliku söömaaja surmaga. Ette ennustada ei saa, et kes.
On organiseeritud mitmete jookide joomisvõistlusi - surmaga ...

Loe edasi

xanaxi üledoos

Mul Teile üks otsene küsimus,et kas xanaxi üledoosiga on võimalik endalt elu võtta.Pole tahtmist enam elada,see nii nõme.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Elu tekkimine on suur ime - õigel ajal õiges kohas ja õiged seemnerakud ühinevad munarakuga. See on suur ime see elu ja inimese teke siia maailma.
Lahkumine (surm) võib olla peale sajandat juubelit, ...

Loe edasi

xanaxi ja (või) remeroni üledoos

tere doktor,
mu abikaasa (N) on 6-8 aastat olnud alkoholisõltlane.viimased 5 kuud on ta suutnud vastu pidada ilma alkoholita,võttes pidevalt arsti poolt välja kirjutatud antidepressante (xanax,remeron,võibolla ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Probleemi aitab lahendada see tohter, kes neid arstimeid kirjutab. Võtke ravitohtriga ühendust.
Ravimi küritarvitamise kõrval on võimalikud ka muud häired. Vaja täpsustada.
Tahtevastast hospitaliseerimist ...

Loe edasi

Glutamiinhappe üledoos

Tere!
Kas glutamiinhappe üledoos (eksamisessi ajal) kuu aja vältel 2-3mg päevas võib põhjustada mingeid tõsiseid ohte?
Tänan.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Glutamiinhape - aminohape, esineb valkudes. Toetab närvisüsteemi tegevust. Ohte ei näe. Õppimisel ikkagi tähtis õige töö- ja puhkerežiim, muudel juhtudel tervislikud elukombed. Ainult tabletikestega ...

Loe edasi

rahustite üledoos

minu heal sõbral on praegu elus raske periood. perearst määras talle rahusteid. aga ta ei võta neid sugugi skeemi järgi. ütleb et need ei mõju ja ta tahab magada jne - ühesõnaga aegajalt ta ei võta mitte ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Rohtu peab võtma täpselt tohtri ettekirjutuse järgi.
Üledoosi korral võib olla:
a) lihtsalt paha,
b) väga-väga paha,
c) kiirabi ja arstiabi vajadus,
d) peatsed matused. ...

Loe edasi

Ravimi üledoos

Tere. Mure järgmine - võtsin mõni nädal tagasi antidepressandi üledoosi (100 Noritreni tabletti). Olin paar päeva ebaadekvaatne ja kõndimisvõimetu, kuid teadvusel. Tulin sellest seisundist ise välja, mingeid ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kuna olete elus ja praegu kaebusi ei ole, siis tänage esivanemaid ja saatust, et olukorrast "puhtalt" välja tulite. Elu on liigselt unikaalne ja kaunis - selliseid "trikke" ei maksa enam mõttesse ja tegude ...

Loe edasi

üledoos

Tere!
Olen noor neiu ja võtsin hiljuti exstasy üledoosi, mille tulemusel tekkisid krambid ja teadvusekaotus (u.15 min).
Pärast seda on mul probleeme mäluga - ei mäleta, mis juttu kellegile ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Tõesti stimulantide üledoos on ohtlik ja tõsine tervisehäire.
Ka sagedane tavadoosides lustimine võib päris tõsiseid püsivaid
tervisehäireid tekitada.Oma praktikas olen neid aeg-ajal kohanud.
Loe edasi

Kas minuga on kõik korras?

Tere, olen 19 aastane neiu. Ma ei oskagi kohe kuskil ilusasti alustada. Lihtsalt tahan teada, kas mul on probleem või on minu elu praegu lihtsalt sellises vanuses, et kõik tundub suurem kui muidu?
Alguseks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kristel, suuri eluolulisi probleeme, nukraid sündmusi on ridamisi ja palju olnud. Igale normaalsele inimesele on selline "kandam" koormav, stressi tekitav. Praegu on ka õpimine ja töö käsikäes. Järeldus: ...

Loe edasi

antidepressantide üledoseerimine

Tere
Sooviks teada kuidas mõjub organismile antidepressantide üledoos? Millal see ajaliselt mõju hakkab avaldama? Kas teatud annus on ka surmav?

Tänan, kui võtsite vaevaks mu küsimusele ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Suitsiidiks neid ei soovita, ei ole nii "head". Antidepressante väga mitmeid rühmi ja nendega üleannustamise teoreetiline võimalus olemas. Arst määrab ju koostöös patsiendiga vajaliku annuse, teinekord ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: