Teadvus 16.09.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp. Jüri Ennet

Kas on võimalik oma teadvust muuta? Ja kuidas oma teadvust muuta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teadvuse mõiste on väga lai, mida selle all Sina mõtled.
Teadvuse virgeseisund eeldab korrallikku puhkust, õiget õpi- ja puhkerežiimi. See valdkond on sellega muudetav. Tedvus sõltub ka psühhoaktiivsete-narkootiliste ainete tarvitamisest: narkots teeb teadvuse "pilviseks" ja seega muudab teadvust selles suunas. Nende vältimine aga õiges suunas.
Mälu ja mõtlemine annavad ka hästi treenida-koolitada. Tahteaktiivsus on see, et me oma plaanid ka ellu viime ja ei jää ainult unistama.
Kes tegudeni ei jõua, see on Jobu (Jobu ei kasuta oma kaasasündinud võimeid ja ühiskonna poolt kättesaadavaid võimalusi).
Kui EESMÄRGID selged, siis sinna suundumine muudabki meie teadvustatud tegemisi, meie TAHE viib meid siis sihile. vt. sportlasi, kuntsnikke, suurmehi.
Loe kuulsuste elulugusid ja näed, kuidas nemad oma teadvust-TEGEMISI muutsid.
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet