Tunded 07.06.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere. Mul juhtus selline asi et olin masenduses, raakisin et ei taha elada ja et mul pole tulevikku jne...siis jarsku tekkis mingi imelik tunne rinnus kus peaks hing asuma ja kõik mu tunded kadusid ara. Ma ei tunne mitte midagi,ei hirmu ei armastus, selle asemele on tulnud mingi põlemistunne ....just hinges. Kas see on depressioon ? Pole kunagi olnud nii. Peas ka p6lemistunne ja pigistamine. Ma ei saa aru mis minuga toimub. Teadvus udune,eluj6udu pole. Mis see on ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Organismis on psühho-somaatilised funktsioonid - psüühilised pinged, stress, depressioon, ärevus jne kaasavad(tekitavad) ka kehalisi häireid, selliseid, mida varem ei esinenud.
Tervenemisel on kaks rada:
a) harjutused-võtted, mis psüühilisi pingeid maandavad ja psüühikat tugevdavad,
b) kehalised harjutused, tegutsemised (terves kehas tervem psüühika).
vt varasemad,
vt Enneti Palve.
Psühhosomaatilisi häireid on kõigil - mõnel väga tagasihoiodlikult, teistel rohkem ja mõnedel kaasnevad kohe suuremal määral.
Probleem on lahendatav.
Tegutsege, harjutage.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet