Veenide lõikumine, eluisu otsas 15.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kaotasin naise, siis töö, nüüd on tekinud valetamine ka külge ja eluisu on otsa saanud. Kuhu ma pöörduma pean? Elan Viljandis ja vajan kiirelt abi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jämejala kliinikus palju häid arste, sealt siis abi saadki. Mured läevad, rõõmud jäävad, aga vahepeal on Must masendus, Eluenesrgia puudujääk, Ilmaelu jaburdused on kõik astendatud, nagu suurendusklaasiga esile toodud!.
Leinaperiood läheb mööda (mälestus jääb), töökoha osas on vaja aktiivsust-võitlusvaimu, sest keegi Eestiriigis tööd pakkuma ei tule.
Valetamine: a) endale ei tohi valetada, probleemi alko-lainete alla uputada (napsu võetakse siis, kui kõik kõige paremas korras on),
b) asjaolusid koos mõne lähedasega arutade ja ühiselt lahendeid otsida.
Sõda meil (õnneks) praegu ju ei ole, jne. Arterid ja veenid on eluvõitluseks vajalikud, lähedaste aitamiseks. Campanella oli ligi 30-aastat vangikongis - elas, kirjutas, maailmakuulus tänaseni. Sinu Vanaisade-Vanaemade põlvkond käis Külmal maal 5-10-15 aastat ja tagasi tulles tegid Eestirahva heaks palju-palju head jne.
Alusta psühhiaatrist ja edasised sammud tulevad siis sellele järgnevalt.
Olen ise ka Viljandimaalt (Kõpu kant) pärit . Mulgid alla ei anna! Eestimaalane alla ei anna - sinu Suguselts vajab sind, kaaskondsetele oled sa vajalik.
Arterid-veenid ja vereringe on eluvõitluseks vajalik!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet