Üritasin veene läbi lõigata aga õnneks ei teinud seda. 04.06.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Üritasin endal veene läbi lõigata kuna oli eluisu otsas õnneks ma seda siiski teha ei julgenud aga nüüd käel paar triipu. Kas oskate öelda mida võiks peale panna et neid kriime ära kaotada? Või kas üldse saan neist lahti ise kahetsen väga et seda tegin lähen ka 27 juuni psühhiaatri vastuvõtule aga hetkel sooviks neist kriimudest vabaneda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kestev - sügav depressioon on asja tuumaks. Seega kõik depressiooni vähendavad-kõrvaldavad võtted on kasulikud. Depressioon on tüüpiline mälufunktsioonide nõrgendaja ja psüühilise võimekuse vähendaja, mis mõjutab kõiki meie vaimseid ja kehalisi funktsioone.
Depressioon
alandab kõiki vaimseid võimeid: mälu, mõtlemisvõimet, loomingujõudu. Seega - kõik vaimseid võimeid parandavad harjutused-tegemised parandavad meeleolu, kõrvaldavad depressiooni, viivad suitsiidimõtetest kaugemale.
Terves kehas terve psüühika! Ka siit tuleb ju peoga soovitusi.

Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

enesetapu mõtted

Tere!
Pöördusin juba korra Teie poole murega, et mu 23-aastane elukaaslane soovib ennast tappa. Viimaste päevadega on asi eriti hulluks läinud. Ta lõikab ennast, ei saa teda hetkekski üksi jätta. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vastus ikka endine - ööpäevaringselt töötab Psühhiaatriakliiniku valvetuba ja päevasel tööajal - valvearst. Siis saab vähemalt mingit rohtu kohe anda ja edaspidist tegevust korraldada.
Kuna tervishoiusüsteem ...

Loe edasi

Palun ABI.

Tere.Olen 19. aastane neiu ja minu mure allikaks on minu isa.Räägin siis päris algusest, aga ma palun Teid, kui Te ise ei oska aidata,siis vähemalt andke nõu kelle poole pöörduda.Minu isal oli juba noorena ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Elukohajärgne (linna/maakonna) sotsiaaltöötajaga tuleb kontakt võtta ja organiseerida hooldekodusse suunamine. Puudega inimeste jaoks ja nende aitamiseks need sotsiaaltöötajad ongi. Pärnus on ka hooldusravi ...

Loe edasi

Narkomaania

Tere!
Minu poeg, 17-aastane, tarvitab 3-4aastat amfetamiini(mitte järjepidevalt).
Seoses sellega, on tema psüühika muutunud täielikult. Ta on muutunud
väga agressiivseks. Teatud agressiivsusperioodidel ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Tere!
Tallinna on olemas Wismari Haigla ,kus tegeletakse igasuguse sõltuvuse raviga.On võimali ambulatoorselt või vajadusel ka statsionaarselt ravi läbi viia.
Võõrutusraviks eeltingimuseks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: