Häirivad unenäod 13.04.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen oma endisest kaaslasest juba 4 kuud lahus olnud, aga ei ole siiani suutnud teda unustada. Vahepeal on mul endal isegi uus suhe tekkinud, aga see ei näi toimivat, sest tollel uuel noormehel on sarnased unustamise probleemid nagu minulgi. Paar kuud tagasi käisin psühholoogi juures (Keerberg), tema oli ka varasemalt minu teistest probleemidest teadlik (armukadedus, mõningane ärevus). Soovitas mul eluga lihtsalt edasi liikuda ja andis ka lugemissoovitusi, mis väga kahjuks ei ole aidanud või ma lihtsalt ei ole osanud end ise aidata.
Mõningad kuud tagasi tekkisid mul ka hirmuunenäod, ärkasin öösiti higisena, nutsin palju öösel, nägin oma endist kaaslast unes. Samas päeva ajal mõtlesin talle vähe, kuna olin muude toimetustega nii tegevuses. Vahel kui alkoholi tarbin, tulevad jubedad mõtted pähe, olen mõelnud isegi oma elu kallale minna, sest ei suuda valuga toime tulla, eriti kui olen üksinda. Olen proovinud igasugu asju, rohkem endaga tegeleda, sõpradega suhelda ja mida kõike veel.
Ma isiklikult arvan, et mul on tõsiselt midagi viga. Viimasel korral kui end täis jõin, läksin endise ukse taha märatsema, ega sel positiivset mõju ei olnud. Kiirabi tuli kohale ja siis ka küsiti, kas ma psühhiaari juures olen läinud, jah kunagi (2010 suvel) käisin, aga mulle öeldi nii kergekäeliselt, et minuga on kõik korras.
Lisaksin siia juurde veel selle, et kui oma endisega suhtes olin ja me tülitsesime, tekkisid mul väga kiiresti raevuhood, vihastumised, olen füüsiliselt vägivaldne ja väga impulsiivne. Ükskord vihastusin ma nii tugevasti, et läksin üle kere krampi, see läks õnneks iseenesst mööda, aga väga väsinud tunne oli pärast seda.
Ehk siis mida ma peaks ette võtma? Kas Teie arvate, et tegu võib olla ärevusega? Ja kuidas teha nii, et ma oma endist enam unes ei peaks nägema? Sest see on nii masendav ja segab nomaalset mõtlemist.
See ei ole minu esimene suhe elus.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Uinutava toimega antidepressanti.
2. Psühhoregulatsiooni nipid selgeks ja harjutada.
3. Kerge sportlik aktiivsus (kehaline aktiivsus) jm kehalised-rahustavad võtted.
4. Tervisemaja printsiibid raamatust "Väljavalitu": lugeda, mõtiskleda, tegutseda.
5. Aeg parandab kõik haavad. Mitte nutta taga eilset päeva. Elu on olevikus. Olevik on meie elu!
6. Alkohol ei ole lahend.
Kevadet!
Jüri O.-M. Ennet