Närviline laps 26.09.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mure järgmine-kasvatan üksi 11 a tüdrukut. Juba üle kuu aja on aga kogu elu lausa põrgu.Ilmselt on puberteet kohal aga ikkagi küsiks nõu.
Nimelt hakkas see pihta kooliaasta alguses,kui enam ei õpitud.Nii kui ma mainisin sõna õppima,nii läks hüsteeria lahti ja seda kuni tänase päevani.Asjad visatakse nurka,minu peale karjutakse,üks tõmmatakse kinni ja vahel tundub,et see nutmine läheb üle tõsiseks hüsteeriaks.Mul on tunne,et ma ei saa enam lapsest jagu.Iga päev lubatakse vanaema poole elama minna,mina olen kõige halvem inimene maapeal.Mitte midagi ei saa öelda,kohe on nutt ja närvitsemine kohal.
Tunnen,et lähen juba ise hulluks.Vahel vihastun ise pisarateni.
Kas on mõtet minna pshühhiaatri vastuvõtule ? Või äkki on olemas mõned ravimid,et last natuke maha rahustada või on võimalik mõni ravikuur läbi teha,et närvisüsteem natuke rahuneks?
See on päevast päeva,igale küsimusele vastatakse närvilise haukumisega.
Mul endal on juba tunne,et mine või käsipidi kallale lapsele või pöördu ise psühhiaatri poole.
Tunnen,et jõud lihtsalt lõppeb .
Jään vastust ootama.

Kõike paremat Teile.

Angela

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tänapäeva koolisüsteem lapsele EI SOBI! Lapsed koormatakse üle, üleväsimuse taustal on siis koolihuvi langus, pidurdamatus, närvilisus jne. Soovitused.
Esiteks, une ja puhkerežiim paika. Teiseks, rahustavad teed ja soe dušš. Kui Vanaema lähedal, siis veidi ta ju seal võikski olla.
Kas on koolikiusamist? Rääkida Õpetajaga. Mida koolis asjast arvatakse?
Lapsest ei pea jagu saama, temaga on vaja koostööd ja teineteisemõistmist.
Laste-psühhiaatri jutule läheksin kindlasti.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet