Ärevushäire ja mida teha? 17.11.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Aasta aega tagasi tekkis esinemistega ja mõningate inimestega kohtumistega ärevushäire. See on nii, et kui tahan saada kokku mõne tüdrukuga, kelle vastu on tunded, siis hakkab tekkima ärevus ja ärevusega kaasneb iiveldus ja kohati päris korralik. Kõige suurem on see ärevus ja iiveldus kokkusaamise alguses. Kui inimesega kokku olen saanud ja natuke vestelnud, läheb üle. Mida peaksin tegema, et selles üle saada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Ideomotoorne trenn - mõttes Kaunitariga kohting ning meeldiv vestlemine. Mõttes, rõõmsameelselt ja vabalt.
2) Kohtingut võtta nagu Näitemängu, mänguliselt. Kui kõik kohe välja ei tule, siis peab veel harjutama. Näitlejad ju ka harjutavad.
3) Kohtumist võtt kui karastamist, vaimset karastamist-trenni. Eneseületamine teebki mind tugevamaks.
4) minu Palve-Meditatsioon (esimene samm) õpetab pingeid maandama, annab eneseusku. Edasi vt. Tervisemaja soovitusi.
Sellest alustada!
Jüri O.-M. Ennet