Haiguste haigus. 14.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Vabandage, sest mul on selline imelik küsimus. Kas on olemas sellist haigust, et inimene justkui ise tahabki haige olla, ükski asi talle nagu ei aita, söögiisu üldse pole, teiste head soovitused vihastavad, meeldib arstide juures käia ja meeldib rohtusid süüa, need ka enam ei mõju...Ise aga jääb iga päevaga nõrgemaks. Tegu on vanema naisterahvaga. Lihtsalt tekkis selline kahtlus. Tänan Teid!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Om olemas hospitalism e alateadlikult omandatud abitus. Eluga toimetulek vaid haiglas, hooldekodus, abistajate toel ja suunamisel. On olemas ka hüpohondria e. "polkovniku lesk", igane haiguste ja tõbede otsija. Otsitakse, aga ei leita, sest ei olegi midagi leida. Aga on ka haigusi kus rohkelt kaebusi la tervenemine pole lihtsate killast. Esivanemate tarkus ütleb, et vananedes haigused noorenevad. Vanuritel on neid rohkem, vaevusi piisavalt. Arvan, et siin tegu viimase variandiga ja raviarst saab siin konkreetseid soovitusi anda: perearst üldkehalisete haiguste ja tervise aspektist, psühhiaater aga vaimu- ja hingemaailma vallast.
Saate abi,
Jüri O.-M: Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Psüühikahäired

Tere! Mul on skisoafektiivsed häired. Enda laps sündis tervena, aga kas mu tütar tohib saada lapse või minu haigused võivad olla pärilikud lapselapsele? Kui suur on see risk ja kas see on pärilik haigus?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Igal inimesel on eelsoodumus millekski väga heaks (tervise, iseloomu, võimete aspektis) ja inimestel on eelsoodumusi ka haiguste valdkonnas. Kuna lapsel tervis hea, siis lapselapsel on see tervise potentsiaal ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: