Tere! Ärevus ja paanikahood. 19.09.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen paanikahoogudega võidelnud juba 5-6aastat. Rohtudest olen võtnud cipralexi ja xanaxit, käisin kognitiivteraapias. 6kuud võtsin rohtusid, siis jäin lapseootele ja lõpetasin. Laps sündis aug 2008, elasin täiesti normaalset elu, sain kõigega hakkama, imetasin pikalt last, küpsetasin ja õmblesin jne. jne. Kevad 2009 algas kõik taas, alguses ikka harvad paanikahood-ei tea millest..nt higistasin ja kujutasin ette et see on ei tea millest ja arvasin et äkki mingi jube tõbi on algamas. Nimelt kardan et ma minestan ja tänaseks päevaks on mul pidev ärevus. Iga füüsilise valu aisting kehas-ja isegi tühja ja täis kõhu tunne hirmutab ja põhjustab paanikat. Näiteks kaelasooned valutavad ja ma juba olen jälle väga ärev. Mõnda aega ei julgenud lapsega kahekesi olla ja keegi pidi koguaeg seltsis olema, oli paar kuud tagasi nii et ei suutnud süüa-kõik ajas öökima- nagu toit ei mahuks kõrist alla. Ma ei suutnud päeval koos lapsega magama jääda- jälgisin oma hingamist ja kartsin et lämbun.. Läksin uuesti psühhiaatri juurde ja kuna ma siis imetasin siis piirdus ravi psühholoogiga. Alguses see aitas, kõhuhingamine jne. Siis äkki see enam ei toiminud, väsimus, isutus, nõrkus, pea käis rigi, igasugune huvi puudus, hirm uue algava päeva ees..see oli õudne. Perearstille läksin tehti vereproov ja leiti kopsuklamüüdia, hirm süvenes, lõpetasin imetamise ja tegin läbi AB kuuri. Enesekindlus ja jõud tuli tagasi, olin juba rõõmus et see on läbi saanud. Aga siis tuli kurgus mingi tüki tunne, kuu möödudes läksin saatekirjaga nina-kurgu arstile-diagnoos oli antibiootikumi ravi tagajärg, kasvajat ei tuvastatud tunnistati jälle terveks. Olen nüüd kuristanud arsti soovitusel kurku, aga ei lähe ära, möödas on üle kuu. Viimased kolm päeva olen neelanud 0,5 xanaxit hommikul. Tunne kurgus ei kao ja tuletab meelde et asi pole õige. Xanax võtab rahulikumaks aga kurk ei lase unustada..
Olen Viljandist, 34a naine,2 last, hea mees, kodus kõik ok. Minu psühhiaater dr Arrac on puhkusel, 2 okt sain aja dr Talvikule. Palun Teie arvamust!! Kas hakata AD jälle võtma, mida teha??
Te soovitate siin eelnevalt teistele harjutusi, kust kohast neid lugeda saab?
Jutt sai pikk, TÄNAN et lugesite, ilusat sügist Teile.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) AD soovitaksin, 2) harjutused - "nõrgad funktsioonid" organismis tugevdada (higistamine - veeprotseduurid, ülehõõrumised, lainetav-külmem-soojem dušš, minestamis-eelne tunne - minu Palve-Meditatsiooni esimene osa, ortostaatiline harjutus, valu - pärmijook (söögipärm sisaldab B rühma ja PP vitamiine), mineraalveed aitavad valusündroomi vähendada. kerged lihasvenitused, kerged. kurk - kuristamist jätkata, ümisemine! Ümisemine - ülihea harjutus kopsule, kurgule, psüühikapingete alandamisele.
Ikkagi ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiip.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet