söömishäire 24.07.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.postitasin selle teema siia valdkonda kuna sellien s6ltuvushäire peaks olema kinni peas ja psyhhiaater saaks mind ehk aidata.

Mul oleks vaja natuke tuge. Olen alati pöörand palju tähelepanu oma kehakaalule, ja pidevalt alustanud mitmeid dieete, mis on enamus ikkagi nii,et joon päev otsa vett v6i kaks päeva ei söö ja siis jälle tagasi normaallellu. ,,,Normaalelu tähendab hetkel minu jaoks seda, hommikul ärkan m6ttega,,,, et täna on see päev kui hakkan peeneks ja ei söö midagi kuni 6htupoolikuni(v6i siis väga vähe)ja sisi 6htul teleka ääres hakkan meeletult sööma. Aasta tagasi s6in kaks nädalat ainult kodujuustu 2% rasvasisaldusega, seejärel kuu aega hakkasin ylejäänud toite oksendama(mitte pärast igat toidukorda ,ainult sisi kui tundus et toitu on nii palju ,et ta lausa tahab välja tulla)See oli v6imalus kuna elasin yksi, si kuu aega hiljem hakkasin s6brannaga elama, sisi polnud v6imalust oksendada,kuna ei tahtnud et keegi teada saaks. sisi hakkasin koolis käima ja elu läks edasi ja sain justkui yle. ainult ikka iga jumala päev yritasin ikka paremini toituda.sisi vahets m6tlesin et okei täna on reede e,t täna luban endale sokolaadi,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, kooki ,,,,,,,ja jogurteid.sisi oli jälel paha olla. isegi puuvilju syyes s6in neid ikka kilode viisi,,siis nad ei ole ju tervislik söömine kui neid meeletult syya.seda tundsin isegi,kui isegi paräst söögikorda kaalusin alati 1,5kg rohkem kui muidu.
vahelduva eduga hakakn järsku väga palju liikuma ja trenni tegema.kuid sisi järsku jälle l6petan.Nyydseks tuleb meelde,kuidas vahepeal naersin emale et mul on söömishäire et nii et tohi syya. aga s6brannad juba naeravad mu yle kui räägin et jah esmaspäevast hakkan trenni tegema, jooksmas käima ja normaalselt sööma.
dieetidest olen pikemalt kasutanud 6unaäädika dieeti,lihtsalt lugesin et see pidavat hea t6hus ja kiirelt m6juv,,.aga l6puks maitse ei meeldinud enam ja sisi sinna ta jäigi.kui olen s6prade keskel v6i pikemat aega vanaema juures kus käib palju rahvast, sisi näitan et söön korralikult ja siis näiteks paar nädalat 6nnestubki olla normaalse toiduga. ja nii kui yksi olen v6i omas kodus ja rahus ja oma kallimat ei näe iga päev kui tahaksin,,,siis olen öösiti yleval ja söön. eelmine nädal oskendasin jälle.lihtsalt toit tungis kurgust lausa(v6ib olla kujutasin ette). ma vihkan seda tunnet et kui yritan olal söömata ,siis l6puks söön ja k6ht on nii vastikult täis et ei saa liikudagi. sisi m6tlen et okei viimane kord ,aga samas tean et mu k6hnusmisprotsess on jälle metsas. olen ka v6tnud mingeid ekstra kaalulangetamis tablette .ja sisi ema leidis need ja ytles et ise sööd sisi kogu aeg magusat nii palju ja m6tled et tabletid teevad k6ik tasa.Ema teab et ma ei tohiks syya nii palju, ja me v6tame rohkem naljaga seda et ma tahan just syya, et panen kylmkapi kinni ööseks lukku jne. Aga nyyd nädal aega olen käinud 2 korda päevas jooksmas.suutsin kolm päeva vastu pidada et s6in kaks korda päev as k6hu täis ja k6ik.ja see kuidas 6htul magama jääda ei saanud...k6ht lausa vajas midagi.ja siis kolmandal htul..s6in pärast praadi kaks portsu jäätist ja siis veel paki komme ja kypsiseid ja nektariine kilo.ja ma tavaliselt söön veel enam.,aga kell oli 12 öösel...ei tundu normaalne.
ma teiste inimeste ees yritan viisakalt korralikult syya.kodus yksi olles teleka ees,,,,,,ma muud ei tee kui ainult söön. siis v6tan uuest päevast jälle et täna on see päev kui suudan hakaat paastuma kas v6i nädal aega. sisi hakakn jälel salateid ssööma ja k6ke tervislike. ja nii aasta otsa olen 6htuti söönud. ma olen yhele s6brananle rääkind et kunagi aasta tagasi olin vist buliimik oma söömiste t6ttu.. ta ei uskund eriti kysis et kas t6esti oksendasin..jube imelik oli vastata talle.nyyd tunenn et tahn jälel rääkida kellelgi,kuna tundub juba endale et see eio le normaalne. tahaksin ainult 6kilo alla saada. olen 167cm pikk ja kaalun 57-58. ja k6ige hullem on see et olin rahul asta tagaasi kui saingi oma 3kilo alla.ainult kui olin 6nnelik sisi v6tsin jälel kilod juurde,ja tahaksin olla selline kontpeenike nagu modellid ja ma yritan näidata et olen endaga rahul.
lugesin täna sisi palju sellest liigsöömisest internetist. ma ei saanud täpselt ravist aru ja stress..millest see v6ib tulla...aasta otsa juba vist häiretega olud.ajab ainult nutma,kuna muud ei m6tle et syya saaks.

väga suured tänud kui jaksasite läbi lugeda mu mure. Ma kirjutasin just nii nagu m6tlen.
oleks nagu aasta tagasi et läheks ise yle see k6ik jama.homme igatahes ma lähen jälel jooksma,kuigi täna 6htul pugisin ennast jälle kenasti täis. magama ma tavalsielt ei suudagi jääda enne kella 1,,,,,,,,,aga ärkan samuti kella 10 ajalhommikul alles.olen tihti (v6i iseloomus alati ) ärrituv ja temperamente,,,,,ja yksi olles nutan iga asja peale.
ma lihtsalt tahaksin kysida msi teie arvate minu loost?v6ibolla ma kujutan ette et mul buliimia taoline häire,aga internetist otsides leidsin symptomid mu söömisele mis on buliimia all..ei tahaks kellleegi öelda, k6ik kysiksid aga miks ,et ma olen normaalne ja ma pole paks.olen tavaline ,kehaehitus ei ole peenike,ema mul ylekaaluline,ja sisi ehk kardan et ma kohe pärast samasugune.

mul on veel nii palju öelda aga lihtsalt l6petan nyyd. aitähhh teile

palun andke hinnang mida tegema pean v6i mida teha saakski.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kaalu alla ja ülesse upitamise mõtted peast välja. eesmärk ju kaunis olla, tervislik olla - see meeldib kaaskondlastele kõige enam. Kõige.
Toite süüa peaaegu vabalt, ainult korralikult mäluda, korralikult. See võtab hundiisu maha ja annab enesekindlust, usku endasse. Teiseks - mõõdukas kehaline harjutamine. Kolmandaks - teha oma põhitegevust, minna oma eesmärkide suunas.
Terve ja treenitud inimene on kaunis, kilogrammid pole määravad.
kaunist suve,
Jüri O.-M. Ennet