Kool 08.08.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Jäin 8kl. narrimise pärast istuma ja kardan väga kooli minna. Praegu peaks ka õppima aga ei suuda üldse keskenduda. Ma käin arsti juures jne, aga see ei võta hirmu ära. Üldse ei taha kooli minna enam.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minul olid ka koolis õppimisega raskused - kodus suurt ei õppinud, tegin palju sporti. Sporti tehes tugevnes tervis ja kasvas enesekindlus. Keskkoolis läks õppimine juba paremini ja eriti hästi hakkasin õppima alles ülikooli kolmandal kursusel. Kõik tuleb omal ajal, kannatlikkust on vaja.
Tee sporti, see annab metoodika. Sportlik tulemus ei kasva ju ühe-kahe treeninguga. Õpiaine ei saa ju ka selgeks ühe-kahe õpitunniga. Järjepidevust on vaja, treeningulusti (loe õpilusti) on vaja. Tee spikreid - õpetab olulist ebaoulisest eristama, nendega on hea korrata. Õpi endale, mitte õpetaja tarbeks. Oma muredest räägi Emale.. Kuidas tema õppis, mida tema soovitab.
Et istuma jäid, siis jäid - ära eilset päeva taga nuta. Tee järeldused ja mine nüüd uutmoodi (nagu sportlane) edasi. Kannatlikkust, rõõmsameelsust.
Kelleks elus saada tahad? Mõtle ka sellele.
Loomulikult tahan ma kooli minna.
Parimate soovidga,
Jüri O.-M. Ennet