keskendumis raskused 25.05.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on teile natuke tobe ja piinlik küsimus, nimelt mul on tõsiseid raskusi lugemisest ja kuulmisest aru saamisel, kuna ma ei suuda lauseid oma vahel eriti hästi seostada, nii juhtub tihtilugu, et ma kuulan kellegi pika monoloogi kaasa noogutades ära, aga pooli asju ma sellest ei mäleta, sest tol hetkel ei töötanud mu aju lihtsalt kaasa, mul on raskusi ajalehe või isegi lasteraamatu lugemisel, just selle sama probleemi pärast. See on nii piinlik! Ma pole tõsiselt mingi idioot, ma olen väga hästi saanud hakkama koolis õppimisega jne, aga see, mis hetkel toimub ajab mind sõna otseses mõttes hulluks, keegi psühhiaater leidis kuskil kaks aasat tagasi, et see läheb üle, aga see pole siiamaani üle läinud, minu mõistus on igaljuhul otsas. See jutt on küll suhteliselt abstraktne ja ehk ei kuulu üldse teie pädevusse, aga äkki oskate te midagi arvata?
Vastust ootama jäädes

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Aju verevarustus? kahjulikud harjumused? töö- ja puhkerezhiim? organismi hormonaalne tegemine? pinged-stressid? toitumistavad? liigne kehakaal? jne...
Vaja ikkagi pöörduda psühhiaatri vastuvõtule ja siis selguvad vastused.
Lahendid on olemas.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet