väsimus ,tervise probleemid. 15.05.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen 26aastane naine .tartust.olen terve kuu olnud haiguslehel.alguses oli käe trauma siis jalatrauma.nüüd aga peale traumasid on jäänud üleüldine suur väsimus.võin istumise pealt lihtsalt magama jääda.palaik oli 37,-37,6.nüüdseks see jäänd 37-37,2.pea on väga paha nagu veri ei jõuakski pähe,jalad väriseva,tasakaaluhäired(kui kõnnin võin õrnalt ja vahest ka tugevalt kõikuda komistada).käed nõrgad.olen sellest ka perearstile rääkinud.algul tegi suure vereanalüüsi klpnääre,raud,noo kõikk mis verest enamvähem veel väljavõtta annab.kõikk oli korras:(....siis saatis tartu psühijaarja haiglasse valvearsti juurde.seal räägiti jne...kõikk korras hull pole.stressi pole jne....günekoloogi juures käisn ..korras,hambaarstii juures..korras???.....olen olnud ennem psühijaatrja haiglas ravil..see oli9-16a--vahel4x.kohe.Siis oli meeleolu häired,tepresjoon.....no ka hiljem olen pöördund tepresjooniga sinna maja...aga seekord on nagu teistmoodi ikka...no millegi vastu huvi tõesti pole ja tööle ei kujuta ettegi kuidas lähen ..jään ju magama seal lihtsalt.kuidas üldse seal otsa vaatan inimestele..jube....traumade ajal tarbisin väga palju valuvaigisteid ja rahusteid ja enne seda just katkestasin antidepres...preparaadi kasutamise.kas võib olla mingi aju osa ajutse tõrkega sest neid rahusteid sai ikka palju võetudja koos valuvaigistitega...ravimid olid:IAZETEKS,FLUOXETINUM,IBUMAKS400,ASPERIIN,PARATSETAMOOL.nüüd siis perearst saadab mu gardjoloogi juurde.sest treppist üleskõndides süda peksleb ja pea käib ringi.palavik püsib ikka 37.1-----kas tõesti võin tegelikult kannatada raske psüühilise häire all....ma ei välista seda ...kuid miks siis on valud,pearinglus,tasakaaluhäired,seede probleemid ...???kui sõisin sõbranna juurde mereäärde 2päevaks ei olnud mul peale isutuse mingeid tervise probleeme..nii kui koju tulen hakkab pihta.või ei olnud mul aega neid seal tähele panna???igatahes jube lugu..olen ise ka juba suures hirmus..mis mul siis viga on.aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minge veelkord psühhiaatri jutule.
Ise hakake samm-haaval oma tervist tugevdama - iga tera tervise viljasalve on oluline.
1) Uni ja unega seonduv korda, päeval kerged lõõgastushetked.
2) Kehalised harjutused, jõukohased. Alustada rahulikust jalutuskäigust iga päev.
3) Korrapärane, tervislik toitumine.
4) Minu harjutus.
5) Mõnusad veeprotseduurid ja naha kerged froteerätikuga ülehöörumised.
Jne. Kõik Teile sobilik ja tervislik - proovida.
Iga tera oluline, iga tera kasvatab (Teie harjutamisel) tervisesaaki.
Jõudu harjutusteks,
Jüri O.-M. Ennet