Unehäired ja väsimus 15.07.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on umbes 4 aastat olnud probleemid unetuse ja väsimusega. Millegipärast ei maga ma ennast korralikult välja, isegi kui magan umbes 7-8 tundi. Vahel on raskusi uinumisega, kuid mitte alati. Tihti aga olen ärgates uimane ja päeva jooksul on raske keskenduda õppetööle.
Tarbin küll kohvi, kuid mitte üle 3 tassi päevas ja mitte hilja õhtul (pärast kella viit). Olen küll proovinud kohvist täielikult loobuda, kuid tundub, et vajan seda nii-öelda "üles ärkamiseks".
Milles võib probleem olla, kas kohvi tarbimises?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hea vahend on rituaal ehk tekitada tingitud refleks. (nagu sportlane teeb enne katset, nagu näitleja teeb enne lavale minekut, nagu lapsevanem loeb lapsele muinasjuttu ning silitab pead jne).
Minul on selleks oma Palve rahulik-rahustav tegemine 5 sirutust-painutust, lõõgastust ja selliseid minutiliste vaheaegadega viis korda. Alul koos und soodustava rahustava tee või tabletiga, hiljem rohi jääb ära.
(vt varasemad soovitused).
Päevik - sinna mured, et need peas ei keerleks ja sinna kindlasti positiivsed tegemised-ideed.
Tunda rõõmu olemasolevast.
Terves kehas terve psüühika - kehaline aktiivsus tuleb kasuks.
vt varasemaid.
Tööd-õppimist võtta rõõmuga, sportliku suhtumisega - jälle mõnus treening! Meeldib, saan hakkama. Ületreeningut ei tee - puhkehetked ka päeval.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet
Naeratus!
Jüri

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

depressioon

tere.alustasin ravi juba 6 aastat tagasi teraapiaga mis kestis 1,5 aastat,prozacit tarbisin viimased 6 kuud sellest perioodist.ravim oli otsustavaks minu enesetunde paranemisel.aasta pärast teraapia lõpetamist ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Enneti ristkülik diagonaaliga ja uued "prillid" printsiip. Õige ravim ja selle osakaal ajateljel vähenegu. Väheneb ta vaid siis, kui tegeleda harjutustega. Harjutusi on viis rühma: sotsiaalsed (rollid, ...

Loe edasi

depressioon

Tere!
Tahaksin aru saada, kas selline asi nagu krooniline depressioon on olemas ja kas on lootust kunagi leida üles vaimne ja füüsiline tasakaal.
Minu abikaasa on depressiooniprobleemidega ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mis on grupile saamise põhjus e tervisehäire diagnoos? Depressioon võib olla omaette haigus (ka korduv) ja võib olla ka mõne muu probleemi "sputnik". Kas ta ka muid ravimeid võtab?
Üldtervislikest ...

Loe edasi

stress või depressioon?

Tere, tahaksin teilt, kui spetsialistilt nõu küsida. Olen käinu psühhiaatri juures nõustamisel n.ö stressi ilmingutega ning mulle kirjutati välja Cipralex, mida võtsin pool tabletti päevas nii kuss kuud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On mitmeid täpsustamist vajavaid asju ning seetöttu soovitan veelkordselt, et pöörduge psyhhiaatri poole. Millest veri paks, miks unehäired, mis need nägemishäired endast kujutavad jne. Kas tegu mingi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: