Unehäired ja väsimus 15.07.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on umbes 4 aastat olnud probleemid unetuse ja väsimusega. Millegipärast ei maga ma ennast korralikult välja, isegi kui magan umbes 7-8 tundi. Vahel on raskusi uinumisega, kuid mitte alati. Tihti aga olen ärgates uimane ja päeva jooksul on raske keskenduda õppetööle.
Tarbin küll kohvi, kuid mitte üle 3 tassi päevas ja mitte hilja õhtul (pärast kella viit). Olen küll proovinud kohvist täielikult loobuda, kuid tundub, et vajan seda nii-öelda "üles ärkamiseks".
Milles võib probleem olla, kas kohvi tarbimises?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hea vahend on rituaal ehk tekitada tingitud refleks. (nagu sportlane teeb enne katset, nagu näitleja teeb enne lavale minekut, nagu lapsevanem loeb lapsele muinasjuttu ning silitab pead jne).
Minul on selleks oma Palve rahulik-rahustav tegemine 5 sirutust-painutust, lõõgastust ja selliseid minutiliste vaheaegadega viis korda. Alul koos und soodustava rahustava tee või tabletiga, hiljem rohi jääb ära.
(vt varasemad soovitused).
Päevik - sinna mured, et need peas ei keerleks ja sinna kindlasti positiivsed tegemised-ideed.
Tunda rõõmu olemasolevast.
Terves kehas terve psüühika - kehaline aktiivsus tuleb kasuks.
vt varasemaid.
Tööd-õppimist võtta rõõmuga, sportliku suhtumisega - jälle mõnus treening! Meeldib, saan hakkama. Ületreeningut ei tee - puhkehetked ka päeval.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet
Naeratus!
Jüri

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Depressioon ja unehäired

Tere,
Probleem une ning masendusega. Viimasel ajal tekkisid öösel töötamise tõttu unehäired - siis kui vaja magama jääda, und ei tule. Töötan vahetustega 12h - 2 ööd 2 päeva 4 vaba.
Tööpäevadel ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Pavlov-Enneti tingitus. Kui võtate kvetiapiini (või keegi mõnda teist), siis samas tehke ka minu Palve esimest sammu. Kui nüüd kuu-poolteise möödudes ravimit enam ei võta ja teete harjutust, siis organism ...

Loe edasi

Kortisooli/adrenaliini tase

Mul on kuu aega olnud suured ärevusehood/lained. Peamiselt öösiti. Kui ööga saan veel hakkama, siis järgneval päeval on enesetunne väga kehv. Meeleolu langus, rahutus, väsimus, aga rahulikult olla ei saa, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Unehäirete kohta vt varasemad:
unehäired - Melatoniin apteegi vabamüügist,
Rahustavad harjutused, pingetest vabanemine (Enneti palve esimene samm),
Kehaline aktiivsus (jalutuskäigud, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: