terviseprobleem viis masenduseni 09.02.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,
olen 23 aastane noormees. kuni eelmise aasta sügiseni polnud nagu väga põhjust muretseda, sest elu laabus täitsa hästi. kuigi olen vist loomult endassetõmbunud ning mitte kõige ladusam suhtleja, sain siiski okeilt hakkama. septembris diagnoosiiti mul tõsine sporditraumadest põhjustatud selgroonärviprobleem, mis ei ole siiani lahendust leidnud ning iga päev kummitab mind alakehast poolhalvatuks jäämine. mul on tunne, et see on viinud minult igasuguse mõttejõu, produktiivsuse oma erialal, suhtlemise sõprade ning tüdruksõbraga. ma tean, et ma ei tohiks sellele kogu aeg mõelda, aga ei suuda teisiti. vahepeal on nagu parem, aga siis annavad hädad endast uuesti märku ning siis näib tulevik jälle väga tume ning ei suuda leida motivatsiooni ega keskendusvõimet midagi teha. miski ei paku ka rõõmu, mis varem pakkus. mul hakkasid isegi juuksed välja langema, pole küll kindel kas sel on mingi seos. isegi halle juukse olen avastanud. perekonnas mul varast kiilaspäisust ega hallipäisust pole esinend. olen käinud mitme arsti juures, korra taheti mind isegi opereerida kuid jäeti lõikus siiski lõpuks ära. nii ma siis elan pidevas hirmus ja masenduses, et asjalood lähevad halvemaks. ma tean, et sellise stressi või depressiooni esmane ravi oleks depressiooni põhjus ära kaotada ja seda ma püüan, aga ei suuda kuidagi. mu konditsioon on ni lahtine ning ühest head lahendust ega ravi ei paista leiduvat. oskate ehk aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võtaksin veidi AD, korrastaksin une ja meeleolu. Siis saab ka mõttemaailma kujundama hakata. Juuksed ja nende värv - puhtalt närvide küsimus. Tehke neuroloogi (seljaarsti) soovitusi ja vajalikke harjutusi ning määrdeid-sidemeid. Treenige (harjutge) neid lihaseid-liigeseid, millised selga ei sega, ei ärrita. See aitab ka selja edenemisele.
Sellest alustage ja tervis paraneb!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet