Meeletu väsimus ja apaatsus. 30.07.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Terviseprobleem selline, et mind valdab kohutav väsimus ja täielik apaatsus .Ei huvita mind isegi enam oma lapse eest hoolitsemine.Lisaks kaasnevad veel palju kehalisi vaevusi nagu pidev kehatemperatuuri kõikumine, sage urineerimine jne. Määratud igasuguseid AD sid , rahusteid, iivelduse vastaseid ravimeid.Lisaksin , et rase pole 100 %. Abi ei saa ja parema meelega ainult lamaks ja mitte midagi ei teeks ja ei hoolitseks enam ei enda ega teiste eest. Kas võib olla tegu mingi hullu psüühikahäirega või pigem mingi füüsilise haiguse tagajärjel tekkinud apaatsus? Mis ravim oleks sel juhul apaatsuse vastu kõige parem?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Veresuhkur - kontroll,
vererõhk - kontroll
Psühhiaatri aspektist: Üleväsimus-läbipõlemise sündroo ja depressioon.
Tööasjad korda ja neid tööasju võtta mänguliselt, nagu sportmängu. Ennast nii kehaliselt kui ka vaimselt mitte "piinata".
Töö- ja puhkekiige - need peavad organismile soodsalt tasakaalus, õige amplituudiga olema. Kui ei puhka, ega siis töö suunal seda kiiget kaugele ei lükka.
Puhkehetked päeval, julgus puhata puhkepäeval.
Igal õhtul relaks-harjutus, et päevapingetest vabaneda.
Normaalne toitumine - vähe on vähe kurnab, palju teeb aga laisaks. Leia endale sobilik.
Rahustav tee.
Hullu psüühikahäiret küll ei ole.
vt varasemaid, leia endale sobilik harjutus.
Järjekindlat harjutamist soovides
Jüri O.-M. Ennet