mirtasapiin 02.11.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Mind huvitab kas mirtasapiiniga võib ravida unehäireid. See on AD. Otsest depressiooni mul pole aga on tekkinud unehäired võib olla on see seotud ealiste iseärasutega kunagi magasin väga hästi. Nüüd kirjutati mirtasapiini põhjendusega et igasugustest uinutitset ja rahustitest võib jääda sõltuvusse, ilmselt see ongi nii aga tahtsin teada kas tavalisi unehäireid võib ravida AD mirtasapiiniga ja kas ravimit peab võtma pidevalt kuurina või võib teda annustada vastavalt vajadusele. Aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sobib hästi ka unehäirete korral. Leida õige annus. Vastavalt vajadusele.
Eluviisi peab muutma, et töö- ja puhkerežiim oleksid tasakaalus. Eneseregulatsioon õpetab pingetest vabanema, õpetab uinumist ja sügavat und.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet