ma olen hüpohondrik 26.04.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
oleksin väga tänulik, kui leiaksite aega minu muret natuke leevendada.
Nimelt olen 25a naine ja kardan surma ja haigusi. Olen alati olnud selline "osemõtleja" ja pabistaja, aga eriti hulluks läks asi esiteks 2a tagasi, kui olin rasedusekatkemise kahtlusega haiglas (suurimaks õnneks on mul kodus kasvamas imeline 2a pojake, kes on mu elurõõm). Teine juhtum oli iseenda kopsupõletik pool aastat tagasi- alates sellest olen nüüd kogu aeg haiguste kartuses. Mul on olnud hirmud: peakasvaja, siis südamega midagi, maovähk ja viimase aja "hitt" on sclerosis multiplex. Aga loomulikult lugesin netist ja mul ongi sümptomid nagu käte ja jalgade tuim valu (selline valu nagu külmetuse ajal, aga ei ole haige), siis nüüd märkasin, et ka käed natuke värisesid (õrnalt, kui paberit käes hoida, on näha), jõuetus, nõrkus. Mitte et ma oleks unine, aga ma ei jaksa füüsiliselt midagi teha. Liigesed on rasked nagu pakud. Mis see võiks tähendada? Ma tegelen spordiga 2-3x nädalas. Peaksin olema õnnelik ja nagu olengi, aga need haiguse hirmud rikuvad. Ma kardan, et nüüd saingi haiguse, mida kardan, sest olen selle ära teeninud ja nagu paras mulle. Nutan,sest ei taha lapsest ilma jääda , kardan invaliidistuda jne.T Teadvustan, et on probleem, aga ma ei jää enne rahule, kui jälle arstil käidud. Aga kardan vastuseid :(

Teid tänades,

Õnnetuke

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Noorus:-), Laps :-) jne. Lugege Lapsele kauneid muinasjutte ja mõelge üheskoos ise veelgi kaunimaid välja!
Sundhirme ikka esineb ja nende kohta on varem soovitusi antud. Psühhiaatri juurest saate enesekindlust ja veidi (vajadusel) ka tohtrirohtu. Rohi on vaid väike osa kogu probleemilahendusest. Aga vajalik ka seegi.
Igast murest saab üle! Sundhirmudest ka.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet