Närvilisus pojaga. 19.07.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Selline mure , et mul on 9 kuune poeg , kui ta nutab või ei tee nii nagu mina tahan siis ma muutun väga närviliseks ega suuda ennast talitseda . See tekkis juba siis kui laps oli 2 nädalane.
Ma tean , et ma peaks teise tuppa minema ja maha rahunema ,aga ma ei tee seda. Ma nagu tahakski ennast tema peal välja elada. Ma nii kardan , et ma võin talle liiga teha .Mul on närvidega probleeme olnud juba lapsest saati . Olen põdenud ka depresiooni. Kas ainuke võimalus on endale rahustid ja AD lasta välja kirjutada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esiteks, konsulteerida lastearstiga ja tema soovitused kasutusele võtta.
Laps tahab, et temaga suheldakse, mängitakse. Kui seda ei tehta, siis nõuab ta seda nö jonniga. Suhtle-räägi-mängi lapsega.
Laps saab meist kordi rohkem aru kui oskame arvata. Võta teda lapse-rollile lisaks ka kui sõpra. Sõbra peale ju ei karju.
Korralik puhkus (puhkehetked), siis ka mammad rahulikumad.
Kas on keegi, kes puhkehetkeid võimaldaks?
Selle kirja põhjal ei oska AD küsimust vastata.
Vajadusel psühhiaatri jutule.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet