lähedased 19.10.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Millised on Teie nõuanded käitumiseks pereliikmega, kes on justkui muutunud?Ses mõttes, et need asjad, mis teda varem lausa vaimustusse ajasid, ei paku enam üldse huvi ning valdav on huvipuudus kõige suhtes. Nimetatud isik on tuim ja nagu masendunud. Oma problemidest ei räägi ning on seisukohal, et nii peabki olema ja et ta meeldivatki endale sellisena. Olgu öeldud, et tegemist pole ei abikaasa ega lapsevanemaga. Olen püüdnud läheneda huumoriga ja teha, kus kohaseks pidanud, komplimendi. Aga kõik mu püüdlused näikse olevat tühja jooksnud.

Aitäh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui noor on pereliige, kuidas ja kui ruttu tekkisid muutused? Millega tegeles, millega tegeleb praegu? Millest olulisest Tema ja lähedaste jaoks on ta loobunud, mida olulist jääb praegu tegemata? Kas neil muutustel on ka mingit arusaadavat põhjustegusrit või selgitust? Kas need muutused on adekvaatsed ehk oludele-situatsioonidele kuidagigi vastavad? Komplimendid ja huumor on õiges kohas ning vajalikus doosis a l a t i kasulikud aga sellest ainult, nagu isegi aru saate, ei piisa. Soovitan pöörduda psühhiaatri poole ning siis selgub, et kas tegemist häirega ja rohtu vaja või "lihtsalt" käitumislike iseärasustega ja vajate psühholoogi abi. Mis vaevab Tema südant, seda on vaja selgitada.

Tegutsege, leidke vastused, hoidke lähedasi! Tervitades Jüri O.-M: Ennet