Kuidas leida erapsühholoogi 03.06.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olles 16-aastane, olen üsna kindel, et olen depressioonis. Sooviksin suhelda psühholoogiga nendel teemadel ja teada saada, millised probleemid mul täpsemalt on ja kuidas neist vabaneda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tallinna ja Tartu Psühhiaatriakliinikute juures on ka psühholoogid. Sealt alustada. Murest-probleemist rääkida lähedastele - jagatud mure on ikkagi jagatud. Ja lähedased tunnevad Sind ju kõige paremini.
Mõõdukad kehalised harjutused (jalutuskäigud, soe merevesi-ujumine, jalgratas jne) aitavad pingeid maandada. Korralik puhkus on alati kiitmist väärt. Samm-sammult see tervis tugevneb. Päevik on suur abimees, et vigu liigselt ei kordaks.
Interneti otsinguga leiad vajadusel psühholooge.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Unehäired ja Amitriptylin

Lp dr Ennet,
kuidas Te arvate, kas Amitriptylin 25 mg võib mind aidata, kui mul on unehäired ja depressioon? Vahel on ka paanikahood. Kas Amitriptylin tekitab sõltuvust ka?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

On rahustava toimega AD ja seega sobilik. Vaja leida õige annus. Mis on probleemi põhjused? Kuidas lood harjutustega ja uue hoiakuga (uued prillid).
AD on vaid osakene enda mõjutamise arsenalist. ...

Loe edasi

Psühhiaatrid Eestis

Tervist,

Sooviks teada saada milliseid psühholooge ja psühhiaatreid Eestis on.
Kas on kedagi, kes lisaks eelmainitule tegelevad ka hingamiste ja liikumistega,
somaatilise psühholoogiaga- ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaatreid üle saja ja psühholooge ka.
Tervishoiuasutuste juures on neid (vt. haiglate-dispanserite kaudu) ja erapsühhiaatreid on, erapsühholooge on (vt. interneti otsinguga).
Parimate ...

Loe edasi

unetus

Juba pikemat aega pole mul huvi millegi vastu. Pean sundima ennast ka kõige lihtsamaid asju tegema. Samuti probleeme on magamisega. OLen lugenud, et Te soovitate koos ravimistega ravida ka hinge? Kust ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

tel 56 463 830
ja kohtumiseni,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

kuidas leida psühhiaater?

Tere,
Minu probleemid on üle pea kasvanud ja vajan psühhiaatrit. Olen ka varem neuroosi põdenud. Tookord sattusin haiglasse. Nüüd tunnen, et olukord on jälle kriitiliseks muutunud, kuid ei oska kuskilt ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Parem on peretohtri saatekirjaga (psühhiaater saab siis tervise kohta olulist informatsiooni). Saab ka ilma saatekirjata.
Seewaldi (Tallinna Psühhiaatriakliiniku) Dispanseris registratuur tel.: ...

Loe edasi

Vaimuhaiged

tere, tahtsin küsida, et kuidas Eestis vaimuhaigust ravitakse, mitmeid ravimeetoteid on. Olen kuulnud et kunagi kasutati isegi elektriravi. Kas Eestis kasutatatakse kaasaegset tehnikat/psühhofarmakone ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eestis on kõik kaasaegsed psühhiaatriale vajalikud ravimid ja ravivõtted kättesaadavad. Tähtis on inimese omapoolne kaasalöömine.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

kuidas jagu saada depressioonist

kuidas kõige edukamalt jagu saada depressioonist...mul on depresiioon igavusest , kuna pole eriti usaldusväärseid sõpru ja tunnen end tihti üksi, mõtted mõlguvad ikka ümber selle, et kuidas paraneda peale ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tuleb enda jaoks leida kuni viis üllast eesmärki ja siis nende suunas tegutsemist alustada. Kui on õiged eesmärgid, siis nukrutsemiseks igavuse baasil ei ole kohta.
Viis üllast eesmärki!
Tegutseda,tegutseda, ...

Loe edasi

artikkel terviselehest???

Soovitate siin tihti artiklit terviselehest .Kuidas seda leida???Otsisin netist ,kuid ei leidnud.Võibolla otsin valesti??Palun aidake leida.Tänan!!

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

14. august kaks a. tagasi. Netis see "ei ripu". Kui olete Tallinnast, siis võtke ühendust - mul selle kohta eritrükis, täiendustega. 4 lk-line infoleht piltidega ja värvilinegi.
Kellelt küsitakse, ...

Loe edasi

kuidas saada arstile?

kuidas saada arstile psüühikahäire kahtlusega inimest, kui ta ise minna ei taha?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kas tegu noore, keskealise või vanuriga?
Probleemile mõistlik lahendust leida koos peretohtriga ja läheneda asjale kaugemalt lähemale e üldprobleemid eelnevalt päevakorda koos tohtriga tõsta ning ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: