kas psühholoog,või psühhiaater 24.04.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!Mul on selline küsimus:nimelt millistel puhkudel pöörduda psühholoogi ja millistega psühhiaatria poole?Psühhiaater kirjutab välja kohe antidepressandid,aga ehk piisab ka lihtsalt rääkimistest.Mul on tunne,et antidepressante kirjutatakse välja liig lihtsalt ja inimesed võtavad ka liig lihtsalt.
Olen kuulnud,et antidepressandid ajavad ajukeemia hoopis sassi.Mind nad pole aidanud,ainult ehk momendiks,aga pärast on kõik hullem.Kuidas saab
psühhiaatr ainsa vestlusega välja selgitada kas ja milliseid just(neid on ju nii
palju)vajan.Mulle on neid kirjutatud juba kolme sorti.Igal aga oma toime ja nüüd tunnen,et asi veel hullem,eladagi ei taha enam.
Tänades!
annela

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hingeelu (tundeelu) häirete korral võib abi saada ka lohutavast vestlusest, pihtimisest, asjast ise arusaamisest. On ka hingevalu, kus arstirohtu kasutamata järgnevad vägagi kurvad tagajärjed. Arstiga vesteldes selgubki õige rohu ning annuse vajadus. Kui kõik hingevaevad oleksid ilma tohtrirohuta lahendatavad, siis aitaks ainult kas psühholoogist, kirikuõpetajast hingehoiu aspektist, mana-targast, pendli spetsialistist, energia korrigeerijast jne. Antidepressantide ca 40 aastane ajalugu kinnitab, et neist on suuresti ja paljudele kasu. Ja NB! - ei väsi ma kordamast - rohi on vaid üks komponent paranemise teel. Vajalikud on ka kõik muud meetmed: kehaline aktiivsus, psühhoregulatsiooni võtted, palved ja meditatsioon (kui neid teha oskate).
Ja nüüd küsige ise endalt - kelle poole pöörduda, ja nii tehkegi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet