iga päevaga nõrgemaks, narkootikumid, suhted 26.02.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimasel ajal olen aina rohkem ja rohkem hakanud tarbima amfetamiini ja ecxtasy tablette-koos ühe sõbraga.Tema tööl ei käi, tal vahet pole, mis päev oma tervist rikkuda, mina aga käin tööl kuid viimasel ajal olen pidanud juba oma töögraafikut sättima ühe päevase etteteatamisega, olen tihti haige jne...valetan oma sõpradele, kes ei tea minu sellistest "hobidest" midagi ja nad ju ei taipa, miks ma viimsel ajal meie kokkusaamised ära jätan...Ühesõnaga kõik silmnähtavalt laguneb...Kõige hullem on veel see, et enne seda sõpra ei tarbinud ma mingi 3 aastat midagi, enne seda kuus korra kaks, mitte kunagi rohkem.eks siis oldi noored ja võeti seltskonna mõttes jne. kuid kõik lõppes tookord ka alles siis, kui me kõik erisuundadesse läksime.aga hetkel on mängus hullumeelsed tunded. olen üritanud korduvalt seda suhet lõpetada, oleme korduvalt lubanud, et enam me koos midagi ei tarbi kuid varsti saab aasta täis ja ma tunnen, et hakkan kontrolli kaotama.Olen muidu väga korralikul töökohal ja elan hästi kuid kardan, et varsti saab minust 1 tavaline narkomaan...ei tea enam mida ette võtta...tahan minna edasi ja kõik selle unustada aga temast koobuda on ka väga raske aga koos olles ikka jälle teatud aja pärast tõmbame endid mõtlematult sassi.ja tihti tundub mulle veel, et tema tarbib amfetamiini üsna tihti kohe kuid mina pidin ette kujutama.meie vahe ongi temaga see, et tema suudab amfi tõmmates süüa ja magada!!!olen lugenud, et aint need, kes koguaeg seda tarbivad, suudavad neid asju teha, sest see nende jaoks tavaline...Ühesõnaga on mul kirglik, salajane suhe ja mees sooviks suhtest kõvasti rohkemat kui mina.Kuidas sellisest nõiarngist välja saaks.tunded hoiavad mind kinni kuigi tean, et peaksin lahti laskma...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teil on veel haiguskriitikat, "nupp veel nokib." On veel võimalus, et Teist elulooma saab, inimeseks jääte. Kohe Wismari Haiglasse või mõnes teises linnas (kus elate?) psühhiaatri juurde ravile. Kui olete end "puhtaks saanud," siis saate ka Sõpra aidata. Õigem oleks mõlemil korraga ravile minna.
Elu on ilus, elamist väärt, kaunim kui narkots! Võtke end kokku ja - ravile.
Kannatlikkust soovides,
Jüri O.-M. Ennet