Tervise probleemid 26.11.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

On olnud pikemat aega alguses umbes iga kuu tagant imelikud nõrkus hood ja vahel lihaskrambid. Vahepeal ei saanud magama jäeda kuna oli väga paha olla ja kerged värinad.Nüüd on juba 2 nädalat pea imelik olnud nagu kui proovin mõelda kiiremini või räägin kiiremini siis peas imelik surina laadne asi. Viimasel ajal on ka mäluga probleeme panen mingi asja kuskile ja kui natukese aja pärast vaja läheb siis ei mäleta kus see on. koolis on probleeme õppimisega, keskendumisega, paljud tööd on tegematta.
Suitsetamisel ûsna tihti ajab suits iiveldama. Ka sõpradega olles ja üleüldiselt olen rohkem väsinum ja ei viitsi rääkida väga üldse. olen tarvitanid ka viimasel ajal narkootikume kuid proovin hetkel mitte tarvitada. Kas on mingeid vitamiine või ravimeid mida saaksin osta mälu jaoks? ja üldise väsimuse ja viitsimatuse vastu midagi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Narkootikumid - kategooriliselt ei, ei tarvita, sama alkoholiga (ka õlu), kanep - salakaval vaenlane.
Korralik unerežiim, tervislik toitumine. Salatid ja köögiroheline - sela palju vitamiine,
Mälu parndamine ja ajutegevuseedendamine - vt otsinguga minu palve (Enneti palve esimene samm)
tee mõnuga, rõõmuga, rahulikult. Leia endale ise sobilik kordade arv, näiteks, 3-4 sirutus-painutust, siis paus ja selliseid tsükleid 3-4.
vt varasemaid.
Jüri O.-M. Ennet