foobia ravi 28.09.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere! mul diagnoositi nimelt sotsiaalfoobia, mida olin enne psühhiaatri poole pöördumist põdenud juba 2 aastat. lõpuks ei suutnud enam teisi variante leida, sellega elada ka ei oleks jaksanud.seega pöördusin psühhiaatri poole ning olin antidepressantide ravi u. 11 kuud. tablettide tarvitamise ajal oli enesetunne suurepärane, masendus ja halvad mõtted ei piinanud mind enam nii tihedalt. nüüd on ravikuur läbi, juba 2 kuud on sellest umbes möödunud. kuid pidevalt on mul sees ärevus ja tunne et see tuleb tagasi. see muudab mind taas ärevaks ja tihtipeale eriti närviliseks. kas ma peaksin taas psühhiaatri juurde minema? kuidas saan enda jaoks selgeks teha et haigus- sotsiaalfoobia- ei hakka tasapisi uuesti võimust võtma?
suured tänud, Liis.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pöörduge tohtri poole. Kõhkluste perioodil soovitan veidi võtta toetusravi e sama AD, mida enne võtsite. Aga põhiline on ikkagi kõik muu: kehalised harjutused, psühhoregulatsiooni võtted, ideomotoorne harjutamine, hoiakute muutmine. Kõik see!
Hea sõbrasuhe on kasuks.
Tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet